reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BAE Systems
Nauka i technologie |

Lockheed Martin celebruje koniec kursu F-16 w Rumunii

Pierwsi zdolni do misji piloci F-16, którzy ukończyli Europejskie Centrum Szkoleniowe F-16 (EFTC) w Rumunii. Osiągnięcie to, zostało zrealizowane dzięki ścisłej współpracy między Lockheed Martin a rządami Holandii i Rumunii. Podkreśla też zaangażowanie firmy w poprawę przygotowania do misji i wzmocnienie wysiłków NATO w zakresie bezpieczeństwa w Europie.

EFTC rozszerzyło flotę szkoleniową do 14 holenderskich F-16, z powodzeniem przeprowadzając nocne misje szkoleniowe i wykonując odmienne ćwiczenia typu powietrze-powietrze z innymi siłami zbrojnymi NATO. Postępy te zwiększają biegłość taktyczną i gotowość operacyjną rumuńskich pilotów, wzmacniając pozycję lidera Lockheed Martin w szkoleniach lotnictwa wojskowego i jego rolę we wzmacnianiu zdolności obrony powietrznej kraju.

“Ten kamień milowy zwiększa możliwości obrony powietrznej Rumunii i gotowość do misji dzięki naszym rozwiązaniom szkoleniowym 21st Century Security. Doceniamy zaufanie, jakim obdarzyła nas Rumunia i zobowiązujemy się wspierać jej pionierskie wysiłki, w tym organizację pierwszego europejskiego centrum szkoleniowego F-16, co podkreśla jej strategiczne znaczenie w NATO oraz w europejskiej obronie” - powiedział OJ Sanchez, wiceprezes i dyrektor generalny Integrated Fighter Group w Lockheed Martin.

Lockheed Martin jest strategicznym partnerem Rumunii od ponad 26 lat. Firma wspiera obronę narodową kraju, przemysł i środowisko akademickie. Współpraca obejmuje utworzenie centrów utrzymania dla śmigłowców Black Hawk i systemów rakietowych wielokrotnego startu HIMARS (MLRS) w Aerostar w Bacau. Oraz badania nad sztuczną inteligencją z Uniwersytetem Technicznym w Kluż-Napoka w zakresie bezpieczeństwa narodowego i nauk o środowisku.

Wiodąca pozycja Rumunii w dziedzinie europejskiej obronności została doceniona poprzez organizację pierwszego europejskiego centrum szkoleniowego F-16, instalację pierwszego systemu obrony przeciwrakietowej Aegis Ashore oraz wdrożenie pierwszego systemu rakietowego PAC-3 MSE. Te pionierskie wysiłki podkreślają kluczową rolę Rumunii w NATO i jej zaangażowanie w zwiększanie bezpieczeństwa regionalnego i wzmacnianie europejskiego ekosystemu technologicznego.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
© 2024 Evertiq AB October 30 2024 16:09 V23.2.0-2