reklama
reklama
reklama
reklama
© Nvidia
Przemysł elektroniczny |

Nvidia rozpocznie działalność na Bliskim Wschodzie

Nvidia podpisała umowę dotyczącą wdrożenie autorskiej technologii sztucznej inteligencji (AI) w centrach danych katarskiej grupy telekomunikacyjnej Ooredoo. Ma to związek ograniczeniami eksportu AI do regionu przez Stany Zjednoczone - podaje agencja Reutersa.

Umowa zawarta przez Nvidię z Ooredoo oznacza uruchomienie działalności na dużą skalę w regionie, do którego Waszyngton ograniczył eksport zaawansowanych amerykańskich chipów. Decyzja miała związek z powstrzymaniem chińskich firm przed wykorzystywaniem krajów Bliskiego Wschodu jako zaplecza do uzyskania dostępu do najnowszej technologii sztucznej inteligencji.

Firmy nie ujawniły wartości transakcji, która została zfinalizowana 19 czerwca na konferencji TM Forum w Kopenhadze.

Dzięki tej transakcji Ooredoo stanie się pierwszą w regionie firmą, która będzie w stanie zapewnić klientom swoich centrów danych w Katarze, Algierii, Tunezji, Omanie, Kuwejcie i na Malediwach bezpośredni dostęp do sztucznej inteligencji i technologii przetwarzania grafiki Nvidii.

"Dzięki tej umowie nasi klienci b2b będą mieli dostęp do usług, których ich konkurenci prawdopodobnie nie będą mieli przez kolejne 18 do 24 miesięcy" - powiedział Reuterowi w wywiadzie dyrektor generalny Ooredoo, Aziz Aluthman Fakhroo.

Waszyngton zezwala na eksport niektórych technologii Nvidii na Bliski Wschód, ale ogranicza eksport najbardziej zaawansowanych chipów firmy.

Ooredoo zainwestuje 1 miliard dolarów, aby zwiększyć przepustowość swoich regionalnych centrów danych o kolejne  20-25 megawatów. Aktualnie to 40 megawatów. Firma planuje potroić tę wartość do końca dekady - powiedział Fakhroo.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1