reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

TDK zapowiada baterie o 100-krotnie większej gęstości

Japońska firma TDK dokonała przełomu w technologii, która leży u podstaw małych baterii półprzewodnikowych do urządzeń takich jak słuchawki bezprzewodowe i smartwatche.

Raport mówi, że baterie półprzewodnikowe są bezpieczniejsze, lżejsze i potencjalnie tańsze niż obecne baterie z ciekłym elektrolitem. Są również trwalsze i szybciej się ładują. Są jednak również delikatne i duże, co ogranicza ich zastosowanie w mniejszych urządzeniach.

Według FT, nowa bateria TDK składa się z całkowicie ceramicznego materiału, wykorzystującego stałe elektrolity na bazie tlenków i anody ze stopu litu. Bateria może być stosowana w małych urządzeniach elektronicznych i może zastąpić istniejące baterie w kształcie monety.

Nowe ogniwa TDK osiągają gęstość energii na poziomie 1000 watogodzin na litr, czyli około 100 razy większą niż obecnie produkowane akumulatory TDK. Raport mówi, że konkurenci TDK opracowali małe baterie półprzewodnikowe o mocy 50 watogodzin na litr, podczas gdy tradycyjne baterie pastylkowe z ciekłym elektrolitem oferują około 400 watogodzin na litr.

TDK planuje dostarczyć prototyp nowej baterii w przyszłym roku.

 

 

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2