reklama
reklama
reklama
reklama
© alphawave
Przemysł elektroniczny |

Alphawave Semi rozszerza współpracę z Samsung Foundry

Alphawave Semi, firma specjalizująca się w produkcji technologii szybkiej łączności i układów obliczeniowych, rozszerza swoje strategiczne partnerstwo z Samsung Foundry.

"Wzmocnienie naszej współpracy z Samsung Foundry stanowi znaczący krok naprzód w naszej misji rozwijania szybkich połączeń w przyszłości. To partnerstwo wykorzystuje zarówno wiodące portfolio IP Alphawave Semi, jak i umiejętności produkcyjne Samsunga, aby sprostać szybko rosnącym wymaganiom wysokowydajnych obliczeń i sieci" - powiedział Tony Chan Carusone, CTO Alphawave Semi.

Partnerstwo Alphawave Semi z Samsung Foundry opiera się na szerokiej gamie IP mających na celu zminimalizowanie ryzyka projektowego i napędzanie sukcesu wysokowydajnego krzemu i chipletów nowej generacji dla sektorów takich jak sztuczna inteligencja, wysokowydajne obliczenia (HPC), sieci danych, pojazdy autonomiczne i dyski SSD. Najnowsza forma współpracy rozszerza tę ofertę dla najnowocześniejszych procesów SF5 (5 nm), SF4 (4 nm) i SF2 (2 nm) firmy Samsung o dodatkowe IP, które jest niezbędne dla obliczeń nowej generacji i łączności sieciowej.

"Cieszymy się, że możemy wzmocnić naszą współpracę z Alphawave Semi. Wykorzystując ich najnowocześniejsze technologie IP wraz z naszymi zaawansowanymi procesami półprzewodników, współpraca ta ma na celu przedefiniowanie wzorców szybkiej łączności i wysokowydajnych obliczeń, wspierając ciągłą ewolucję i sukces systemów sztucznej inteligencji i rozwiązań sieciowych nowej generacji" - powiedział Jongshin Shin, wiceprezes ds. rozwoju IP w Samsung Foundry. 
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2