reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rheinmetall
Biznes |

Partnerstwo Rheinmetall z Litwą

Litewska minister gospodarki i innowacji, Aušrinė Armonaitė, podpisała umowę określającą warunki wejścia niemieckiego giganta przemysłu zbrojeniowego Rheinmetall na Litwę. Projekt otrzymał status o znaczeniu państwowym.

„Rozpoczęcie działalności przez Rheinmetall na Litwie jest znaczącym krokiem w kierunku zaspokojenia najpilniejszych potrzeb naszego kraju w zakresie obronności i bezpieczeństwa. Pomoże nam to zapewnić nieprzerwany dostęp do niezbędnej broni i amunicji, ponieważ produkty, których potrzebuje europejska obrona, będą produkowane na litewskiej ziemi. Nowa fabryka, w którą zainwestowano ponad 180 milionów euro, ma również stworzyć co najmniej 150 nowych miejsc pracy" - powiedziała minister Aušrinė Armonaitė.

Lokalizacja inwestycji ma zostać ogłoszona w najbliższym czasie. Gotowy zakład będzie  produkować dziesiątki tysięcy sztuk amunicji rocznie.

„Jesteśmy wdzięczni, że Litwa wybrała nas na partnera przemysłu obronnego. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do wzmocnienia niezależności kraju odnośnie dostaw amunicji” - powiedział Maximilian Froch, Dyrektor ds. 

„W Rheinmetall jesteśmy bardzo dumni z tego, że Litwa została wybrana na partnera przemysłu obronnego. Po raz kolejny potwierdza to nasze dążenie do bycia jednym z filarów krajowego i międzynarodowego bezpieczeństwa" - powiedział Armin Papperger, CEO Rheinmetall AG.

By zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom i zachęcić inwestorów takich jak Rheinmetall do inwestowania swoich pieniędzy na Litwie, tamtejszy rząd podjął też odpowiednie kroki prawne. Ministerstwo Gospodarki i Innowacji Litwy zainicjowało projekt nowej ustawy. Nowe przepisy mają upraszczać planowanie przestrzenne, proces pozyskiwania gruntów i procedury budowlane. Umożliwi to producentom z branży obronnej rozpoczęcie działalności na Litwie w możliwie jak najkrótszym czasie.

Poprawki zostały opracowane we współpracy z litewskim Ministerstwem Obrony, Ministerstwem Środowiska i Biurem Rządu. Oczekuje się, że litewski parlament przyjmie te przepisy podczas tegorocznej sesji wiosennej. Dzięki temu nowi inwestorzy, w tym oczywiście Rheinmetall, będą mogli skorzystać z nowego prawa jak najszybciej.

Litewskie Ministerstwo Gospodarki i Innowacji chwali się, że podpisało już umowy na 14 dużych projektów inwestycyjnych. Nowe biznesy stworzą prawie 4000 miejsc pracy i przyciągną ponad 1,25 miliarda euro inwestycji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1