reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NASA NanoRacks
Biznes |

Imperio ASi inwestuje w SatRev

Polska spółka i fundusz inwestycyjny łączą siły. We wrocławski SatRev zainwestował fundusz Imperio ASI z siedziba w Warszawie. Tym samym polski producent nano i mikrosatelit umacnia swoją pozycję na rynku. Pozyskane pieniądze zostaną zainwestowane w budowę konstelacji satelit okołoziemskich. Chodzi o zaawansowane mapowanie Ziemi w wysokiej rozdzielczości.

Polska spółka SatRev jest jedną z niewielu na świecie, które specjalizują się w obserwacji Ziemi w czasie rzeczywistym. Cała operacja jest możliwa dzięki mikrosatelitom, które monitorują co dzieje się na naszej planecie w czasie rzeczywistym. 

Od początku działalności nasza firma nakierowana była na stworzenie innowacyjnych i przełomowych produktów z zakresu obserwacji Ziemi. Aktualne napięcia geopolityczne, trwająca wojna na Ukrainie, zagrożenia płynące z konfliktów na różnych terytoriach – nie tylko w Europie, dodatkowo zwiększyły presję oraz zapotrzebowanie na nasze usługi. A to tylko mały wycinek zastosowania danych satelitarnych, albowiem rynek się poprawił i oczekuje od nas jeszcze szerszego spektrum działania. Nasz cel zawsze był ten sam – stworzyć konstelację do obserwacji Ziemi w wysokiej rozdzielczości obrazu i w czasie jak najbardziej zbliżonym do rzeczywistego. Teraz to właściwy czas i miejsce, aby wykorzystać nasze dotychczasowe osiągnięcia oraz wiedzę – zaznacza Prezes SatRev, Grzegorz Zwoliński.

Wrocławskie przedsiębiorstwo nie jest anonimowym graczem na rynku SpaceTech. SatRev realizowało już zlecenia dla Australii i Sułtanatu Omanu. Teraz polska firma, z pomocą inwestorów takich jak Imperio ASI będzie mogła zrealizować swój nowy cel. 

Chodzi o wystrzelenie około 1000 satelit na orbitę okołoziemską. Dzięki temu, już niedługo na specjalnie dedykowanej do tego stronie internetowej, będzie można zobaczyć co dzieje się w najdalszym zakątku świata z dokładnością do 30 minut. Z takiego rozwiązania z pewnością zdecydują się skorzystać firmy z sektora ubezpieczeniowego, wojskowego, geodezji i kartografii, leśnictwa i rolnictwa precyzyjnego i leśnictwa, zarządzania kryzysowego  czy nawet monitorowania podatków od nieruchomości.

SatRev rozwija dwa główne filary swojego biznesu. Nasz podstawowy biznes to Earth Observation Data, czyli m.in. wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne dla podmiotów obejmujących wszystkie krytyczne obszary decyzyjne, m.in. od zarządzania kryzysowego, monitorowania zmian klimatycznych, zanieczyszczeń środowiska, aż po dane satelitarne z szerokim zastosowaniem np. dla sektora wojskowego, ubezpieczeniowego czy morskiego. Drugim naszym filarem, niesamowicie kapitałochłonnym jest inwestowanie w budowę własnych satelitów, które zgodnie z planami utworzą w najbliższym czasie konstelację REC. Co więcej nie zamykamy się tylko do tych zastosowań. Nasze rozwiązania umożliwiają także wynoszenie ładunków klientów (payload) na orbitę w ramach naszej orbitalnej usługi transportowej, tzw. Hosted Payload Mission – wyjaśnił Zwoliński. 

Radosław Łapczyński, Chief Technology Officer, z wrocławskiej firmy SatRev, będzie jednym z prelegentów podczas konferencji towarzyszącej Evertiq Expo w Krakowie. Już 12 czerwca w swoim wystąpieniu ekspert poruszy wpływ polskiej technologii kosmicznej na światowy przemysł. Zdaniem Radosława Łapczyńskiego technologie opracowane przez firmy z sektora New Space pomagają obniżyć koszty misji kosmicznych, czyniąc eksplorację kosmosu bardziej dostępną dla mniejszych firm i instytucji badawczych. Łapczyński podkreśla, że dzięki innowacyjnym rozwiązaniom firmy, dostęp do przestrzeni kosmicznej staje się bardziej ekonomiczny i dostępny. Natomiast nasza technologia wspiera zarządzanie zasobami naturalnymi, monitorowanie zmian klimatycznych oraz planowanie urbanistyczne. Rejestracja na wydarzenie już trwa!


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1