reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© foxconn
Biznes |

Foxconn buduje centrum IT na Tajwanie

Producent elektroniki Hon Hai Technology Group (Foxconn) rozpoczął budowę nowego centrum komputerowego w Kaohsiung, zasilanego przez platformę Blackwell firmy Nvidia.

Ten projekt stanowi kolejny wspólny wysiłek obu firm, mający na celu wzmocnienie ich pozycji na rynkach sztucznej inteligencji, pojazdów elektrycznych, inteligentnych fabryk, robotów i inteligentnych miast. Powstający właśnie obiekt będzie oparty na superchipowych serwerach GB200 firmy Nvidia i będzie składał się z 64 szaf i 4 608 procesorów graficznych. Jego ukończenie planowane jest na 2026 rok.

"Nadeszła nowa era obliczeń, napędzana rosnącym globalnym popytem na generatywne centra danych AI. Foxconn stoi na czele jako wiodący dostawca obliczeń NVIDIA i pionier w stosowaniu generatywnej sztucznej inteligencji w produkcji i robotyce. Wykorzystując platformy robotyki NVIDIA Omniverse i Isaac, Foxconn wykorzystuje najnowocześniejsze technologie sztucznej inteligencji i cyfrowego bliźniaka do budowy zaawansowanego centrum obliczeniowego w Kaohsiung" - powiedział założyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA, Jensen Huang.

Zdaniem przedstawicieli obu firm, wykorzystanie technologii cyfrowego bliźniaka i chmury będzie sprzyjać zacieśnieniu powiązań między wirtualnymi i fizycznymi liniami produkcyjnymi. W dłuższej perspektywie obie firmy planują współpracować nad platformami EV ADAS nowej generacji. 

 

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1