reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© samsung
Przemysł elektroniczny |

Samsung z przełomowym rozwiązaniem pamięci RAM

Firma Samsung Electronics ogłosiła, że prace nad pamięcią eMRAM 8 nm pamięcią są na ukończeniu. Prace nad ulepszeniem przebiegają zgodnie z planem - podaje TrendForce. Koreański gigant promuje zastosowanie eMRAM w sektorze motoryzacyjnym.

Samsung jest jednym z największych producentów pamięci eMRAM. W 2019 r. koreański gigant opracował i rozpoczął masową produkcję pierwszej w branży pamięć eMRAM opartej na 28 nm FD-SOI. Aktualnie firma ma pracować nad masową produkcję 14nm eMRAM. Na roku 2026 datowana jest premiera eMRAM Samsunga w technologii 8nm. Rok później firma planuje debiut pamięci w technologii 5nm. 

Według raportu, który ukazał się na chińskim WeChacie, nowy rodzaj pamięci opartej na zasadach magnetycznych eMRAM należy kategoryzować jako wbudowana pamięć MRAM (Magnetoresistive random-access memory). W porównaniu do tradycyjnego DRAM, nowa technologia oferuje dużo szybszy odczyt i większą trwałość. W przeciwieństwie do pamięci DRAM nie wymaga odświeżania danych. Szybkość zapisu eMRAM jest 1000 razy szybszy niż w przypadku pamięci NAND.

Koreańska firma jest przekonana, że nowa technologia eMRAM znajdzie szerokie zastosowanie, jednak chce skupić się przede wszystkim na przemyśle motoryzacyjnym. Testy wykazały, że tolerancja termiczna produktu osiągnęła 150-160°C. Tym samym w pełni spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące półprzewodników, z których korzystają producenci z branży automotive.

W ostatnich latach popularyzacja aplikacji big data i sztucznej inteligencji wygenerowała ogromne zapotrzebowanie na pamięć i postawiła wyższe wymagania dla tej technologii. Samsung zdaje się spełniać te oczekiwania rozpoczynając produkcję eMRAM.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2