reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Biznes |

Infineon wchodzi w ostatnią fazę budowy Smart Power Fab w Dreźnie

Infineon Technologies, jeden z największych niemieckich producentów półprzewodników, poinformował o rozpoczęciu ostatniej fazy budowy fabryki Smart Power Fab w Dreźnie. Podczas wizyty premier Wolnego Kraju Związkowego Saksonii, Michael Kretschmer, oficjalnie przekazał ostatnie pozwolenie na budowę, wydane przez Dyrekcję Krajową Saksonii.

Infineon, zgodnie z ustalonym harmonogramem, wszedł w ostatnią fazę budowy swojej fabryki Smart Power Fab w Dreźnie. Prace rozpoczęły się w maju 2023 roku, a produkcja ma ruszyć w 2026 roku. Inwestycja o łącznej wartości 5 mld EUR będzie najnowocześniejszą fabryką półprzewodników w Niemczech. Produkcja ma się skupić na półprzewodnikach, które promują dekarbonizację i cyfryzację.

Fabryka Smart Power Fab ma wzmocnić bezpieczeństwo łańcuchów dostaw mikroelektroniki w Europie, uczestnicząc jednocześnie w realizacji celu Komisji Europejskiej, jakim jest zwiększenie udziału UE w globalnej produkcji półprzewodników do 20% do 2030 roku. Produkty wytwarzane w nowej fabryce będą wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym i w sektorze energii odnawialnej.

„Budowa Smart Power Fab to wielka wygrana dla Drezna, Saksonii, Niemiec i Europy. Czwarty moduł produkcyjny Infineon w Dreźnie jest kolejnym ważnym elementem wzmacniającym odporność Europy w dziedzinie mikroelektroniki. Jest to kolejny krok w kierunku osiągnięcia celu Komisji Europejskiej, jakim jest zwiększenie udziału Europy w globalnej produkcji chipów do 20%. Dzięki przemyślanej współpracy pomiędzy firmą, Wolnym Krajem Związkowym Saksonia, władzami lokalnymi i rządem federalnym, możliwe było uruchomienie inwestycji i szybkie wydanie odpowiednich pozwoleń. W rezultacie półprzewodniki, których pilnie potrzebujemy do transformacji mobilności i energii, mogą być produkowane w nowej fabryce od 2026 roku” - powiedział Michael Kretschmer, premier Wolnego Kraju Związkowego Saksonii.

Inwestycja w Dreźnie jest częścią strategii Infineon, która ma doprowadzić firmę do neutralności pod kątem emisji CO2 do 2030 roku. Smart Power Fab ma wyznaczyć nowe standardy w zakresie zużycia kluczowych zasobów, takich jak energia i woda, co przełoży się na minimalizowanie śladu węglowego firmy. Fabryka wygeneruje również 1000 nowych miejsc pracy.

Z zastrzeżeniem decyzji Komisji Europejskiej w sprawie pomocy państwa i krajowej procedury przyznawania dotacji, projekt ma być finansowany zgodnie z celami European Chips Act. Infineon chce uzyskać finansowanie publiczne w wysokości około miliarda euro.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2