reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIXABAY
Nauka i technologie |

Nowe partnerstwo Grupy PGZ

Grupa PGZ i Palo Alto Networks rozpoczynają współpracę, której celem jest dzielenie się wiedzą ekspercką z obszaru cyberbezpieczeństwa.

Polska Grupa Zbrojeniowa poinformowała w komunikacie prasowym o nawiązaniu współpracy z Palo Alto Networks, amerykańską firmą działającą w sektorze cyberbezpieczeństwa. Podpisane porozumienie partnerskie ma na celu podniesienie kompetencji z obszaru cyberbezpieczeństwa w Grupie PGZ.

“W dobie aktualnych zagrożeń i rozwoju technologii cyberbezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych domen dla rozwoju Grupy PGZ. Nasze spółki już teraz posiadają duże doświadczenie w projektowaniu i budowie systemów wsparcia dowodzenia oraz aparatowni łączności cyfrowej, ale zamierzamy systematycznie poszerzać nasze kompetencje w tym zakresie. Współpraca z Palo Alto Networks, wiodącym amerykańskim przedsiębiorstwem z branży cyberbezpieczeństwa, stanowić będzie kolejny krok ku rozbudowie potencjału Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zależy nam na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, w której coraz szerzej funkcjonujemy” - powiedział Krzysztof Trofiniak, prezes zarządu PGZ S.A.

Zawarta umowa obejmuje m. in. wymianę wiedzy o aktualnych zagrożeniach z obszaru cyberbezpieczeństwa, spotkania i szkolenia podnoszące kompetencje, testowe wdrożenia rozwiązań z obszaru ekspertyzy Palo Alto Networks i warsztaty dotyczące doświadczeń związanych z kwestiami militarnymi, w tym systemami klasy C4.

“Współpraca pomiędzy Palo Alto Networks a Polską Grupą Zbrojeniową to modelowy przykład odpowiedzi na zagrożenia hybrydowe, jakich doświadcza Polska. W ramach partnerstwa będziemy dzielić się naszą wiedzą i technologiami, które pozwolą dodatkowo podnieść poziom cyberbezpieczeństwa PGZ oraz oferowanych przez nią systemów łączności. Jednocześnie uzyskamy głębszy wgląd w specyfikę zagrożeń cyfrowych, z którymi mierzy się branża obronna. Jest to dla nas bardzo istotne, gdyż pozwala na ciągłe doskonalenie naszych rozwiązań” - powiedział Wojciech Gołębiowski, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający Palo Alto Networks w Europie Wschodniej.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1