reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© General Motors
Biznes |

General Motors, LG Electronics i ugoda na 150 mln USD

General Motors i LG Electronics zgodziły się na ugodę z zadośćuczynieniem w wysokości 150 mln USD dla właścicieli Chevroleta Bolt EV. Ugoda jest efektem sporu zbiorowego, dotyczącego wadliwych akumulatorów - podaje Reuters.

General Motors (GM) w 2015 roku wprowadził na rynek Chevroleta Bolt EV, w którym zostały wykorzystane akumulatory wyprodukowane przez podmioty firmy LG. W 2020 roku, na skutek licznych skarg związanych z wadliwością akumulatorów, prowadzącą do pożarów niektórych pojazdów, GM rozpoczął wycofywanie swojego produktu.

"GM, LG Energy Solution i LG Electronics zgodziły się na ugodę z powodami w celu rozwiązania sporu zbiorowego związanego z wycofaniem akumulatora Bolt EV. W rezultacie właściciele Bolta, którzy otrzymali wymianę baterii lub którzy zainstalowali najnowsze zaawansowane oprogramowanie diagnostyczne, mogą kwalifikować się do odszkodowania” - czytamy w oświadczeniu prasowym GM przesłanym agencji Reuters.

Zgodnie z postanowieniami ugody właściciele wycofanych pojazdów, którzy zainstalowali ostateczne oprogramowanie u autoryzowanego dealera GM przed 31 grudnia 2023 roku mogą otrzymać do 1 400 USD. Właściciele, którzy zakończyli leasing lub sprzedali swoje pojazdy przed udostępnieniem oprogramowania naprawczego oraz ci, którzy już przeszli wymianę baterii, otrzymają minimalną płatność w wysokości 700 USD.

W ubiegłym roku GM zakończył produkcję Bolta EV, robiąc tym samym miejsce nowym pojazdom elektrycznym marki.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1