reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© harvard_qdled_quantum dot
Biznes |

QNA Technology i komercyjna produkcja kropek kwantowych

QNA Technology planuje uruchomić komercyjną produkcję na swojej Pilotażowej Linii Syntezy kropek kwantowych. Produkty spółki trafią do prototypowych urządzeń potencjalnych klientów.

QNA Technology, polska spółka technologiczna, specjalizująca się w syntezie i produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie, poinformowała w komunikacie prasowym o planach związanych z komercjalizacją produkcji na Pilotażowej Linii Syntezy kropek kwantowych. Finansowanie projektu pochodzić będzie z emisji akcji spółki.

Po przekazaniu do publicznej wiadomości memorandum informacyjnego QNA Technology wyemituje, w trybie oferty publicznej, 270 tys. nowych akcji serii E. Przeprowadzeniem oferty publicznej w czerwcu bieżącego roku ma się zająć Dom Maklerski Navigator S.A. Oprócz komercjalizacji produkcji, pozyskane środki mają posłużyć poszerzeniu bazy klientów i partnerów spółki oraz zabezpieczeniu kosztów jej funkcjonowania.

W komunikacie prasowym czytamy, że QNA Technology to pierwsza, europejska firma komercjalizującą niebieskie kropki kwantowe. Na świecie są cztery podmioty zajmujące się działalnością w tym obszarze: Nanosys, Samsung i Mesolight. QNA Technology dąży do objęcia pozycji globalnego producenta całej gamy nanomateriałów półprzewodnikowych: najpierw koncentrując się na branży wyświetlaczy, by stopniowo wchodzić na kolejne rynki.

“Kropki kwantowe są kryształami półprzewodnika o rozmiarach nano. Mogą zamieniać elektryczność na światło, światło określonej barwy na inny kolor, jak również światło na elektryczność. Właściwości te pozwalają wykorzystać kropki w wielu obszarach aplikacyjnych. QNA Technology w pierwszej kolejności celuje w rynek wyświetlaczy, który głównie ze względu na zwiększanie powszechności wyświetlaczy, ich obecność na nowych rynkach (takich jak m.in. motoryzacja) oraz pojawiania się nowych aplikacji np. wyświetlacze dla AR (rzeczywistość rozszerzona), będzie bardzo szybko się rozwijał. QNA pracuje przede wszystkim nad technologią do wyświetlaczy elektroluminescencyjnych (QDEL). Spółka przewiduje, że będą miały one porównywalne parametry do wyświetlaczy microLED (obecnie rozwiązanie typu hi-end na rynku), ale ich cena będzie zbliżona do wyświetlaczy produkowanych w technologii OLED. To jest kluczowy czynnik napędzający dziś rozwój technologiczny w branży.” - czytamy w komunikacie prasowym QNA Technology

QNA Technology zwraca uwagę na duży potencjał rynku azjatyckiego. W lutym tego roku spółka podpisała umowę dystrybucyjną z japońską firmą New Metals & Chemicals Corporation Ltd., za pośrednictwem której prowadzi już sprzedaż swoich produktów.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1