reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Image by cuteluke from Pixabay
Nauka i technologie |

Koreańczycy znów zapraszają polskich studentów

Koreańska firma Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) i Kepco International Nuclear Graduate School (KINGS) zapraszają polskich, czeskich i egipskich studentów do nowopowstałego programu mentorskiego. Studenci będą mogli zdobyć doświadczenie zawodowe, a nawet rozpocząć karierę w sektorze technologii jądrowej.

Program który uruchamiają Koreańczycy jest skierowana do studentów KINGS pochodzących z krajów zainteresowanych rozwojem energetyki jądrowej. Wśród zaproszonych do udziału w stypendium są obywatele Polski, Czechy i Egiptu. 

"Ma on (program - przyp. red.) na celu szerzenie wiedzy o koreańskiej technologii jądrowej oraz dzielenie się doświadczeniem z zakresu rozwoju kariery zawodowej w sektorze jądrowym" - wyjaśnia koreańska KHNP w informacji prasowej.

To już druga edycja programu. Pierwsza odbyła się w 2021 roku. Wtedy studenci z Polski odwiedzili m.in siedzibę główną KHNP, Centralny Instytut Badawczy KHNP, Koreański Instytut Badań nad Energią Atomową oraz siedzibę firmy energetycznej KEPCO Nuclear Fuel. Polscy studencki dołączyli też do sesji mentorskich z udziałem ekspertów KHNP.  

Wielu absolwentów KINGS miało istotny wpływ na rozwój energetyki jądrowej w Polsce, począwszy od przekazywania wiedzy zdobytej w czasie nauki, poprzez skuteczne wspieranie realizacji polskich projektów w tej dziedzinie, aż po aktywne tworzenie fundamentów pod kształtowanie polskich ram regulacyjnych — powiedział wiceprezes KHNP Harry Chang.

Koreańczycy wskazują, że polscy studenci mają naprawdę krótką drogę do kariery w sektorze jądrowym. KHNP i KINGS regularnie zacieśniają współpracę z uczelniami nad Wisłą. 

"3 kwietnia (2024 roku - przyp. red.) podpisano porozumienie między Uniwersytetem Warszawskim a KINGS w sprawie utworzenia Centrum Współpracy Jądrowej (NCC) w Polsce. Centrum będzie miało za zadanie kształcenie przyszłej kadry dla projektu jądrowego Konin-Pątnów" - przypomina KHNP w informacji prasowej.  

To nie jedyna opcja współpracy skierowana do Polaków. Co roku KINGS zaprasza naszych najlepszych studentów do udziału w Nuklearnym Letnim Programie Młodzieżowym (Nuclear Summer Youth Program). W ramach tej letniej szkoły Koreańczycy oferują możliwość zgłębienia wiedzy na temat koreańskiego przemysłu jądrowego.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama