reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Microchip
Przemysł elektroniczny |

Microchip przejmuje VSI

Microchip Technology zakończyła proces przejęcia firmy VSI Co. Ltd. z siedzibą w Seulu, Korei. Zakład ten specjalizuje się w dostarczaniu technologii oraz produktów szybkiej łączności asymetrycznej, w tym kamer, sensorów i wyświetlaczy, opartych na otwartym standardzie Automotive SerDes Alliance (ASA).

Według Yole Group, wielkość rynku modułów radarów, kamer i LiDAR w branży motoryzacyjnej ma wzrosnąć ponad dwukrotnie między 2022 a 2028 rokiem, osiągając przychód w wysokości 27 miliardów USD. Ten przewidywany wzrost wynika z coraz częstszego wdrażania systemów zaawansowanego wspomagania kierowcy (ADAS), monitoringu w kabinie pojazdu, funkcji bezpieczeństwa i wygody oraz cyfrowych kokpitów wieloekranowych dla pojazdów opartych na oprogramowaniu nowej generacji (SDV).

Te zastosowania będą wymagać przepływu większych ilości danych jak i wyższych przepustowości łączy. Sprawia to, że obecne, własnościowe rozwiązania oparte na serializatorach/deserializatorach (SerDes) już nie są wystarczające, zarówno pod względem komercyjnym, jak i technicznym. W odpowiedzi na te zmiany, w 2019 roku powołano Automotive SerDes Alliance (ASA) i wydano pierwsze otwarte specyfikacje ASA Motion Link (ASA-ML).

"To przejęcie przynosi do naszej szerokiej oferty produktów sieciowych dla branży motoryzacyjnej wiedzę zespołu VSI, ich uznanie na rynku oraz technologie i produkty ASA Motion Link, które są kluczowe dla megatrendu ADAS, na którym się skupiamy" – mówi Mitch Obolsky, wiceprezes Microchip ds. produktów motoryzacyjnych, sieciowych i centrów danych, w komunikacie prasowym.

Wspomina również, że w miarę jak branża koncentruje się wokół trzech głównych filarów IVN – Ethernetu, PCIe i ASA Motion Link, temat łączności kamer i wyświetlaczy to jeden z najszybciej rozwijających się i największych rynków IVN.

"Dzięki VSI, Microchip może teraz oferować produkty, które obejmują wszystkie trzy filary, a także zapewnić technologie bezpieczeństwa w motoryzacji, mikrokontrolerów, sterowania silnikiem oraz zarządzania dotykiem i zasilaniem dla naszych klientów, aby zapewnić im konstrukcje pojazdów opartych na oprogramowaniu nowej generacji".

Obecnie ASA ma ponad 145 członków, w tym Microchip, który jest członkiem promującym. W skład grupy wchodzi 11 producentów samochodów, w tym BMW, GM, Ford, Stellantis i Hyundai-Kia Motors Corporation Związek ten obejmuje również dostawców z pierwszego szczebla, dostawców kamer i półprzewodników oraz laboratoria testowe. Oprócz bycia otwartym standardem, ASA-ML zapewnia także skalowalność i bezpieczeństwo warstwy łącza, wspierając przepustowości od 2 Gb/s do 16 Gb/s. Ponadto, przyszła aktualizacja specyfikacji umożliwi ASA-ML obsługę architektur opartych na Ethernet. 

W marcu 2024 roku BMW Group ogłosiło, że wprowadza stosowanie standardu ASA-ML w nadchodzących produkcjach.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama