reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ams
Nauka i technologie |

Centrum Nowych Technologii UW z grantem na 30 mln zł

Projekt badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego „Optyczne Technologie Kwantowe” został doceniony przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Zespół naukowców pod wodzą prof. Konrada Banaszka otrzymał grant w wysokości 30 milinów złotych.

Zakończył się konkurs „Międzynarodowe Agendy Badawcze” organizowany przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Inicjatywa finansowana jest z funduszy unijnych. W konkursie wyróżniony został projekt zgłoszony przez Centrum Optycznych Technologii Kwantowych (QOT) Uniwersytetu Warszawskiego.

"W projekcie wezmą udział studenci i doktoranci, m.in. z Wydziału Fizyki UW i Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, a działania w ramach agendy szeroko przyczynią się do zwiększenia prestiżu i rozpoznawalności oraz umiędzynarodowienia badań naukowych z fizyki kwantowej prowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim – podaje Uniwersytet Warszawski na swojej stronie internetowej. 

Projekt przyczyni się do zintensyfikowania badań nad rozwojem bezpiecznej komunikacji. Do realizacji prac badawczych zaangażowanych będzie kilka zespołów pod kierownictwem naukowców Uniwersytetu Warszawskiego. 

"Dzięki grantom na Międzynarodowe Agendy Badawcze w Polsce powstają innowacyjne centra doskonałości, w których prowadzone są badania na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że Fundacja na rzecz Nauki Polskiej kolejny już raz doceniła projekt przygotowany przez badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego" – powiedział prof. Zygmunt Lalak, prorektor UW ds. badań.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama