reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Innatera
Przemysł elektroniczny |

15 mln euro na produkcję procesorów neuromorficznych

Jak podaje holenderska firma Innatera, pozyskała ona finansowanie w wysokości 15 milionów euro na produkcję neuromorficznych procesorów o ultraniskim poborze mocy. Inwestycja znacząco przyśpieszy masową produkcję procesorów naśladujących ludzki mózg.

"Naszą misją jest dostarczenie inteligencji do miliarda czujników do 2030 roku, a inwestycje w serię A przybliżają nas do realizacji tego celu. Jestem dumny z tego, co nasze zespoły były w stanie osiągnąć dzięki T1 i aplikacjom, które zbudowaliśmy z naszymi klientami i partnerami" – powiedział Sumeet Kumar, dyrektor generalny Innatera.

Mikroprocesory Innatera, bazując na własnej architekturze przetwarzania sygnałów analogowych i mieszanych, są w stanie naśladować mechanizmy przetwarzania ludzkiego mózgu. Zaprezentowany na targach CES 2024 procesor Spiking Neural Processor T1 w sub-miliwatowej obudowie charakteryzuje wysoka wydajność przetwarzania sygnałów i rozpoznawania wzorców, a deweloperski kit Talamo znacznie upraszcza rozwój sieci neuronowych.

Pozyskane środki inwestycyjne w ramach finansowania serii A pochodzą od Invest-NL Deep Tech Fund, EIC Fund, MIG Capital, Matterwave Ventures i Delft Enterprises. Inwestycja ma przyspieszyć masową produkcję, poszerzyć obszar zastosowań i zwiększyć zaangażowanie wśród klientów.

"Jesteśmy podekscytowani, że możemy wspierać Innatera, lidera w rozwoju chipów neuromorficznych dla urządzeń o niskim zużyciu energii. Inwestycja ta odzwierciedla nasze zaangażowanie w rozwój technologii, które promują zarówno postęp gospodarczy, jak i zrównoważony rozwój środowiska. Obliczenia neuromorficzne, naśladując wydajność ludzkiego mózgu, stanowią ważny krok w kierunku zmniejszenia śladu energetycznego technologii sztucznej inteligencji. Dzięki temu partnerstwu chcemy przyspieszyć wdrażanie energooszczędnych rozwiązań obliczeniowych, demonstrując nasze zaangażowanie w innowacje, które przynoszą korzyści całemu społeczeństwu" – powiedział Johan Stins, starszy menedżer inwestycyjny Johan Stins z Invest-NL Deep Tech Fund.

"UE jest zaangażowana we wzmacnianie ekosystemu półprzewodników w Europie. Radzenie sobie z zalewem danych z miliardów czujników w urządzeniach peryferyjnych będzie wymagało nowego rodzaju energooszczędnych obliczeń. Z niecierpliwością czekamy na pionierską pracę Innatera, która umieści Europę na mapie świata jako wiodącego dostawcę rozwiązań obliczeniowych" – dodała Svetoslava Georgieva, przewodnicząca rady EIC Fund.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama