reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© imec
Biznes |

imec uruchomi nowy ośrodek R&D 300 mm w Hiszpanii

Firma imec nawiązała współpracę z hiszpańskim rządem i regionem Andaluzji w celu utworzenia nowej linii technologicznej 300 mm dla wyspecjalizowanych technologii układów scalonych.

Hiszpański rząd, wraz z regionalnym rządem Andaluzji i firmą imec, podpisały protokół ustaleń (MoU) określający ich zamiar utworzenia pilotażowej linii specjalistycznej technologii chipowej w Maladze (Andaluzja). 

Nowy ośrodek innowacji ma na celu uzupełnienie istniejącej zaawansowanej linii technologicznej CMOS 300 mm firmy imec w belgijskim Leuven o nowe opracowania procesów 300 mm i wprowadzenie nowych materiałów, które trudno dziś połączyć ze standardowymi procesami CMOS. 

Firma imec informuje w komunikacie prasowym, że nowy obiekt ma na celu zaspokojenie zapotrzebowania branży na badania i rozwój, prototypowanie i utorowanie drogi do produkcji obiecujących, nowych technologii.

Obiekt będzie wykorzystywał zalety najnowocześniejszej technologii procesu półprzewodnikowego 300 mm do napędzania nowych zastosowań w opiece zdrowotnej, naukach przyrodniczych, fotonice, rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej oraz precyzyjnym wykrywaniu.

Negocjacje mające na celu znalezienie silnego modelu współpracy publiczno-prywatnej – między imec, rządem hiszpańskim i rządem Andaluzji – mają się teraz rozpocząć. Władze zgodziły się już wesprzeć budowę nowego obiektu, w tym zaawansowanego sprzętu.

Sformułowały również zamiar finansowego wsparcia operacji linii pilotażowej w zrównoważony, długoterminowy sposób, z korzyścią dla rozwijającego się ekosystemu półprzewodników.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama