reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tesla Inc.
Przemysł elektroniczny |

Elon Musk oczekiwany w fabryce Tesli w Grünheide

CEO Tesli, Elon Musk, ma przyjechać do Brandenburgii w tydzień po podpaleniu zasilania w fabryce Tesli w Grünheide. Jak donoszą Table Media, powołując się na źródła wewnątrz firmy, Musk ma odwiedzić fabrykę pod Berlinem dziś rano.

Media informują również, że Musk będzie podróżował bezpośrednio ze stołecznego lotniska do fabryki i prawdopodobnie spotka się również z prezydentem Brandenburgii Dietmarem Woidke oraz ministrem gospodarki Jörgiem Steinbachem. Rzecznik Tesli w Niemczech początkowo odmówił Agencji Reutera komentarza w sprawie tych doniesień.

Fabryka powróciła do pracy w poniedziałek wieczorem. Pożar pylonu wysokiego napięcia w pobliżu fabryki Tesli w Brandenburgii przerwał zasilanie fabryki i wielu gospodarstw domowych tydzień temu we wtorek. W liście opublikowanym w Internecie, organizacja "Vulkangruppe Tesla abschalten!", sklasyfikowana jako lewicowa ekstremistyczna przez Brandenburski Urząd Ochrony Konstytucji, przyznała się do ataku. Fabryka amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych została zamknięta na kilka dni, a kierownik zakładu Andre Thierig oszacował szkody na wysoką dziewięciocyfrową sumę. Jak podał wcześniej Evertiq, firma nie była w stanie produkować więcej niż 1000 pojazdów dziennie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama