reklama
reklama
reklama
reklama
© Silicon Box
Przemysł elektroniczny |

Silicon Box zainwestuje 3 mld euro we Włoszech

Według medialnych doniesień, singapurska spółka Silicon Box otrzymała znaczące wsparcie ze strony włoskiego rządu na budowę nowego zakładu na północy Włoch, w którym zatrudnionych zostanie 1 600 osób. Budowa nowego zakładu pochłonie do 3,2 mld euro.

W oświadczeniu włoskiego ministerstwa przemysłu stwierdzono, iż przedsięwzięcie to jest częścią włoskich wysiłków na rzecz przyciągnięcia inwestycji firm technologicznych. 

Silicon Box również potwierdził zamiar współpracy z włoskim rządem w celu zainwestowania do 3,2 mld euro w północnych Włoszech w budowę "nowego, najnowocześniejszego zakładu montażu i testowania półprzewodników". Obiekt ten zdaniem singapurskiej firmy, pomoże zaspokoić krytyczne zapotrzebowanie na zaawansowane możliwości pakowania i umożliwić przejście na technologie nowej generacji, które Silicon Box przewiduje do 2028 roku. 

"Nowy zakład foundry Silicon Box we Włoszech będzie w stanie przyjmować wafle ze wszystkich foundry i wspierać szeroką gamę klientów na całym świecie, dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu" – powiedział Mike Han, Head of Business w Silicon Box, w komunikacie prasowym. "Lokalizacja jest dobrze przystosowana do współpracy z istniejącymi i planowanymi europejskimi klastrami produkcji płytek półprzewodnikowych we Włoszech, Niemczech i Francji.  Bliskość umożliwi ścisłą współpracę od projektu do końcowej produkcji i pomoże zwiększyć odporność i efektywność kosztową europejskiego i globalnego łańcucha dostaw półprzewodników w czasie, gdy na świecie brakuje tego typu technologii".

Nowy oddział będzie powieleniem flagowego zakładu foundry Silicon Box w Singapurze, która ma również rozszerzyć się na integrację i testowanie 3D.  Po ukończeniu w nowym obiekcie zatrudnionych zostanie około 1 600 pracowników. Firma oczekuje jednak, że inwestycja przyczyni się do utworzenia kilku tysięcy pośrednich miejsc pracy, w tym m.in. przez dostawców. 

Projektowanie i planowanie obiektu ma rozpocząć się natychmiast. Budowa ma natomiast ruszyć w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez Komisję Europejską planowanego wsparcia finansowego ze strony państwa włoskiego.

"Inwestycja Silicon Box we Włoszech może działać jako katalizator dalszych inwestycji firm ekosystemowych oraz budowania i przyciągania talentów potrzebnych do wspierania dobrze prosperującego europejskiego przemysłu półprzewodników" – powiedział współzałożyciel firmy, Weili Dai. "Umożliwi to również istniejącym włoskim i europejskim firmom z branży półprzewodników zmaksymalizowanie ich podstawowych kompetencji oraz zwiększenie wydajności i innowacyjności poprzez kreatywne i opłacalne wdrażanie zaawansowanych opakowań i architektury chipletów w celu wspierania ich własnych celów strategicznych. Jest to szczególnie istotne dla rozwoju natywnej sztucznej inteligencji, dużych modeli językowych, superkomputerów, urządzeń mobilnych, urządzeń do noszenia, inteligentnych fabryk i firm zajmujących się przetwarzaniem brzegowym".

"Ta nowa inteligentna fabryka Silicon Box oparta na sztucznej inteligencji będzie pierwszą, która zaprezentuje kompleksową technologię ekosystemu; od wstępnego projektu i budowy po pełną automatyzację procesów, a także szkolenia pracowników i klientów z naszego kompleksowego cyfrowego bliźniaka. Ułatwi to płynną ekspansję, adaptację pracowników i klientów oraz przełomową wydajność w zarządzaniu i monitorowaniu wydajności" – dodał Weili Dai w komunikacie.

Włochy w pewnym stopniu nadrabiają zaległości w stosunku do innych krajów europejskich, jeśli chodzi o inwestycje w technologie wewnętrzne. Należy przypomnieć, że kraj ten był częścią planów Intela dotyczących europejskiej ekspansji, ale wydaje się, że dyskusje dotyczące tego projektu utknęły w martwym punkcie. 

Włoski premier powiedział w zeszłym miesiącu, że Włochy są gotowe zaoferować pomoc państwa w wysokości 4,75 miliarda euro, aby przyciągnąć zagranicznych producentów chipów.

Silicon Box jest specjalistą od chipsetów, który wydaje się szybko rozwijać. Opracowana przez firmę metoda projektowania i produkcji pakietów stanowi alternatywę dla polegania na pojedynczym monolitycznym chipie. Zamiast tego wykorzystuje wiele mniejszych chipów połączonych ze sobą w jednym pakiecie system-on-chip.

Niedawno Silicon Box otrzymał finansowanie od TDK Ventures.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1