reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saab
Przemysł elektroniczny |

Saab rusza z budową fabryki w Indiach

4 marca Saab rozpoczął budowę nowego zakładu produkcyjnego Carl-Gustaf w Indiach w stanie Haryana.

Szwedzki koncern zbrojeniowy poinformował o otrzymaniu zgody na 100% bezpośrednich inwestycji zagranicznych ze strony indyjskiej, w efekcie założył nową spółkę Saab FFVO India Pvt Ltd, która będzie właścicielem nowego zakładu produkcyjnego i będzie produkować broń Carl-Gustaf M4.

"Jestem dumny z rozpoczęcia budowy naszego pierwszego zakładu poza Szwecją dla Carl-Gustaf, produktu, który ma długą historię w indyjskich siłach zbrojnych. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie produkcji naszego doskonałego produktu, teraz projektowanego i produkowanego w Indiach” — mówi Görgen Johansson, starszy wiceprezes i szef obszaru biznesowego Saab Dynamics, w komunikacie prasowym.

Obiekt powstaje w stanie Haryana w MET City w Jhajjar. Stan ten ma silną bazę przemysłową z dobrymi potencjalnymi partnerami i wykwalifikowanymi pracownikami, podkreśla Saab.

"Dzisiejszy dzień jest ważnym kamieniem milowym dla Szwecji i Indii. Fabryka Saaba będzie pierwszym zagranicznym zakładem produkcyjnym w Indiach w pełni należącym do koncernu. Jest to świadectwo silnych dwustronnych relacji między naszymi krajami" — komentuje Håkan Jevrell, sekretarz stanu ds. handlu zagranicznego Szwecji.

Równocześnie szwedzki koncern zwraca uwagę, że będzie współpracował z indyjskimi dostawcami i w pełni spełni wymagania "Make in India" dla systemów produkowanych w zakładzie. W nowej fabryce Saab wdroży złożone technologie, w tym najnowszą technologię celowniczą i zaawansowane nawijanie włókien węglowych, aby wyprodukować Carl-Gustaf M4 dla indyjskich sił zbrojnych, a także komponenty, które mogą być zawarte w systemach innych użytkowników. 

Indyjska armia używa systemów Carl-Gustaf od 1976 roku. Równocześnie broń ta jest główną bronią wystrzeliwaną z ramienia w indyjskich siłach zbrojnych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama