reklama
reklama
reklama
reklama
© Suss Microtec
Biznes |

Nowa współpraca w obszarze wielkoseryjnej produkcji półprzewodników

Heraeus Printed Electronics (firma technologiczna z siedzibą w Hanau w Niemczech) poinformowała 5 marca 2024 r. o zawarciu Joint Development Agreement (JDA) z SUSS MicroTec, producentem systemowych i procesowych rozwiązań w zakresie mikrodruku w przemyśle półprzewodnikowym i na rynkach pokrewnych. Partnerstwo ma umożliwić wykorzystanie druku cyfrowego w masowej produkcji w przemyśle elektronicznym.

Heraeus Printed Electronics, będący jedynym na świecie dostawcą gotowych rozwiązań do cyfrowego druku atramentowego na komponentach elektronicznych, wnosi do umowy partnerskiej swoją technologię Prexonics, umożliwiającą selektywne drukowanie na różnych podłożach. Technologia znajduje zastosowanie w obszarach takich, jak ekranowanie przed zakłóceniami elektromagnetycznymi (EMI), drukowanie struktur przewodzących i metalizacja w celu odprowadzania ciepła.

SUSS MicroTec wnosi do partnerstwa swoją platformę automatyzacji i możliwość przemysłowej produkcji atramentowej. Wysokonakładowy sprzęt produkcyjny JETx, służący do integracji głowic drukujących z podłożami, ma zwiększyć potencjał zastosowań technologii druku cyfrowego Heraeus. Wysokie moce produkcyjne i globalna sieć usługowo-handlowa SUSS MicroTec umożliwią płynny transfer wypracowanych rozwiązań do obszarów produkcji wielkoseryjnej.

Współpraca dotyczy opracowania rozwiązania integrującego technologię druku cyfrowego Heraeus, ich oprogramowania do przetwarzania obrazu i zaawansowanej technologii atramentowej z platformą JETx firmy SUSS MicroTec. Celem zawartej umowy, jak podaje SUSS MicroTec, jest opracowanie najnowocześniejszego, wyznaczającego nowe standardy branżowe systemu.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1