reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Chunghwa Telecom via LinkedInl
Biznes |

Tajwański Chunghwa Telecom i polski Exatel uruchomili „Strefę 5G”

W lipcu 2023 roku, tajwański Chunghwa Telecom i polski Exatel Telecom podpisali protokół ustaleń, który dotyczył rozpoczęcia współpracy nad różnymi nowymi technologiami i aplikacjami sieci prywatnej 5G. Po 7 miesiącach firmy oficjalnie ogłosiły uruchomienie "Strefy 5G” w siedzibie Exatel w Warszawie.

„Dzisiejsze uruchomienie #5GZONE, to dowód na to, że Polska jest nie tylko miejscem w którym nowoczesne technologie są testowane, ale również wdrażane, co jest niezwykle ważne dla wzmocnienia Polski na arenie międzynarodowej. Dziś świętujemy, a od poniedziałku rozpoczynamy rozmowy z potencjalnymi klientami w Polsce!” — ogłosiła na swoim koncie na LinkedInie firma Exatel. 

Chunghwa Telecom pisze natomiast za pośrednictwem LinkedIna, że podczas ceremonii inauguracyjnej w warszawskiej siedzibie polskiej firmy po raz pierwszy zaprezentowano inteligentne aplikacje prywatnej sieci 5G.

Równocześnie tajwańskie przedsiębiorstwo zaznaczyło, że po rozpoczęciu współpracy z polską spółką, jej przedstawiciele odwiedzili w październiku dział technologii sieciowych Chunghwa Telecom, aby przyjrzeć się aplikacjom sieci prywatnej 5G ORAN i dowiedzieć się więcej o udanych wdrożeniach. 

W styczniu tego roku zespół Chunghwa Telecom przeprowadził natomiast wizję lokalną w warszawskiej siedzibie firmy Exatel. Dzięki tej współpracy partnerom udało się oficjalnie uruchomić "5G ZONE". 

Jak wskazują Tajwańczycy, wdrożone dodatkowo aplikacje obejmują analizę tłumu, rozpoznawanie twarzy i elektroniczne ogrodzenia, a przy tym „demonstrują różnorodne możliwości Chunghwa Telecom w prywatnych sieciach 5G”. 

„W przyszłości promocja obszaru "5G ZONE" obejmie różne sektory, w tym polskie agencje rządowe, klientów korporacyjnych oraz dalsze rozszerzanie współpracy między obiema firmami w dziedzinie 5G” — pisze Chunghwa Telecom na LinkedInie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama