reklama
© dSPACE
Przemysł elektroniczny |

dSPACE planuje zwiększyć produkcję

Ekspansja dSPACE trwa, a sprzedaż firmy wzrosła w 2023 roku o 20% do ponad 400 mln euro. Firma chce kontynuować ten sukces, dlatego nabyła teren o powierzchni 65 000 metrów kwadratowych przy Ahornallee w Niemczech. Planowanie rozbudowy zakładu idzie pełną parą.

Specjalista w dziedzinie symulacji i walidacji nie tylko zwiększył swoją sprzedaż w 2023 r., ale także liczbę pracowników. Obecnie zatrudnia ponad 2 600 osób na całym świecie, z czego ponad 1 500 pracuje w głównej siedzibie firmy w Paderborn.

Głównymi czynnikami wzrostu dla działalności dSPACE są systemy, które producenci samochodów i ich dostawcy wykorzystują do walidacji nowych rozwiązań w zakresie elektromobilności, systemów wspomagania kierowcy i samochodów autonomicznych. Systemy Hardware-in-the-loop (HIL), symulatory wymagane do tych celów, są obecnie produkowane w zakładzie dSPACE przy Rathenaustrasse. Jednak wraz ze wzrostem popytu konieczne stało się rozszerzenie produkcji w nowej lokalizacji.

"Poprzez projekt budowy nowego zakładu produkcyjnego na Ahornallee wzmacniamy zakład w Paderborn", mówi CEO dSPACE Dr. Carsten Hoff w komunikacie prasowym. "Paderborn jest i pozostanie silną bazą dla naszego międzynarodowego biznesu".

W 2023 r. firma dSPACE założyła nowe spółki regionalne w Indiach i Szwecji. Jest również eprezentowana przez lokalne biura w dziewięciu krajach na całym świecie.

Wraz z ogólnym rozwojem firmy rosną również wymagania kadrowe.

"Wciąż poszukujemy dobrze wykwalifikowanych ekspertów, szczególnie w dziedzinie elektroniki/inżynierii elektrycznej i IT, którzy chcą pracować w naszym wymagającym środowisku", wyjaśnia dr Carsten Hoff. 

Dzięki nowemu budynkowi w Almepark, zwolni się przestrzeń produkcyjna w budynkach przy Rathenaustrasse, którą firma planuje przekształcić na przestrzeń biurową. Taki krok ma pozwolić dSPACE na przeniesienie pracowników — obecnie zatrudnionych w różnych wynajmowanych pomieszczeniach — z powrotem do kampusu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2