reklama
reklama
reklama
reklama
© pexels andrea piacquadio
Biznes |

Rząd USA: Chińczycy wciąż mogą kupować dojrzałe chipy

Rząd USA nie rozszerzy swoich ograniczeń eksportowych do Chin na dojrzałe lub starsze chipy, oświadczył asystent sekretarza ds. administracji eksportowej.

Z powodu napięć geopolitycznych amerykański departament handlu wprowadził zakaz eksportu zaawansowanych technologii chipowych do chińskich firm. Równocześnie wprowadził sankcje na sprzedaż maszyn, które wytwarzają chipy potrzebne do aplikacji sztucznej inteligencji nowej generacji, centrów danych i technologii wojskowych. 

Ograniczenia te nie objęły jednak półprzewodników 28 nm ani starszych "starszych" półprzewodników. Ostatnie spekulacje wskazywały, że Stany Zjednoczone zaczęły na nowo analizować swoją restrykcyjną politykę. Jednak w wywiadzie dla mediów asystent sekretarza Thea D. Rozman Kendler powiedziała Nikkei, że obecne sankcje pozostaną w mocy.

Departament podjął tę decyzję po zbadaniu działań ponad 100 firm z kilku branż. Próbuje również znaleźć równowagę między ochroną bezpieczeństwa narodowego a umożliwieniem amerykańskim firmom uzyskiwania przychodów z eksportu. Zdaje sobie zarazem sprawę z tego, że chińskie procesory są wykorzystywane w szerokiej gamie popularnych urządzeń konsumenckich, tak ważnych dla amerykańskiej gospodarki.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2