reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© UM w Zawierciu_Elemental Strategic Metals
Przemysł elektroniczny |

Elemental nowym partnerem Huawei

Elemental Strategic Metals, czyli spółka należąca do grupy Elemental, podpisał porozumienie z Huawei Polska, które dotyczy przyszłej współpracy w zakresie recyklingu baterii litowo-jonowych oraz zużytej elektroniki.

Serwis Ekonomiczny Polskiej Agencji Prasował podał, powołując się na komunikat prasowy spółki, że podpisane porozumienie pozwoli połączyć wiedzę oraz zasoby Huawei i ESM w zakresie zbiórki i przetwarzania zużytych baterii Li-Ion oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego („WEEE”), a następnie odzyskiwanie z nich strategicznych metali.

Należy przypomnieć, że ponad rok temu, w styczniu 2023 roku, Evertiq poinformował o inwestycji Elemental Strategic Metals w Zawierciu, czyli rozpoczęciu budowy nowego zakładu recyklingu baterii litowo-jonowych firmy, który ma spełnić wszystkie standardy środowiskowe, a także w sposób zrównoważony pozyskiwać lit i inne pierwiastki, takie jak nikiel, kobalt, platynę, pallad i rod.

"Zasoby metali rzadkich wykorzystywanych do produkcji m.in. baterii do pojazdów elektrycznych są ograniczone. Dlatego konieczne jest tworzenie takich partnerstw jak to Elemental Strategic Metals i Huawei, które pozwala na skuteczniejsze działania w ramach gospodarki obiegu zamkniętego i tym samym lepsze wykorzystywanie surowców. Jestem przekonany, że planowana współpraca między naszymi firmami przyniesie w przyszłości korzyści dla obu stron" – powiedział Michał Zygmunt, prezes Elemental Strategic Metals, w komunikacie prasowym. 

Jak wskazuje PAP Biznes, dzięki podpisanemu porozumieniu ESM i Huawei będą wspólnie działać na rzecz efektywnej zbiórki WEEE oraz baterii Li-Ion na terenie Europy, a następnie poddawać te urządzenia procesowi recyklingu w zakładzie ESM w Zawierciu. Strony zadeklarowały również współpracę na wielu płaszczyznach oraz dalszy rozwój w ramach odpowiedzialnej gospodarki obiegu zamkniętego.

Elemental Holding skupia się na odzyskiwaniu metali strategicznych z różnych źródeł metali pochodzących z recyklingu, czyli np. z zużytych katalizatorów samochodowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, płytek obwodów drukowanych, zużytych akumulatorów litowo-jonowych, a także ze złomu metali nieżelaznych.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2