reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TSMC
Biznes |

TSMC otworzy drugi zakład w Japonii

Tajwański producent chipów TSMC rozpocznie budowę nowego zakładu o wartości 13 mld USD w Kumamoto w Japonii, kontynuując off-shore swojej bazy produkcyjnej.

Firma ogłosiła plany budowy swojej pierwszej fabryki chipów o wartości 7 mld USD w południowo japońskim mieście w 2021 roku. Obiekt ten ma zostać otwarty w tym miesiącu. Teraz TSMC potwierdziło budowę drugiej fabryki, dzięki czemu łączna wartość inwestycji w japońskie przedsięwzięcie wyniesie ponad 20 mld USD - przy wsparciu rządu w Tokio.

Budowa drugiej fabryki rozpocznie się pod koniec tego roku, a jej ukończenie zaplanowano na 2027 rok. TSMC spodziewa się, że po uruchomieniu obu fabryk łączna miesięczna wydajność osiągnie ponad 100 000 12-calowych wafli. Chipy te będą wykorzystywane w zastosowaniach motoryzacyjnych, przemysłowych, konsumenckich i zaawansowanych komputerach.

TSMC buduje obecnie fabryki w różnych częściach świata, ale nie wszystkie projekty idą sprawnie. Na przykład w Arizonie wystąpiły liczne opóźnienia. Inaczej jest w Japonii, gdzie prace idą pełną parą. Według doniesień Agencji Reutera, drugi zakład jest wyrazem zaufania TSMC do japońskiego rządu i tamtejszych pracowników.

Budowa nowego zakładu będzie nadzorowana przez japońską spółkę zależną TSMC, która jest częściowo własnością Sony Group (6%), producenta części samochodowych Denso (5,5%) oraz Toyoty (2%).


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2