reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Belgijska firma zainwestuje w Ciechanowie 16 mln zł

Firma BZEN zakupiła od miasta Ciechanów działki za 771 tys. zł, na których powstanie fabryka rowerów elektrycznych. Jak podaje Urząd Miasta Ciechanów, szacowana wartość budowy to ponad 16 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2026 rok.

BZEN jest belgijską firmą, która zajmuje się produkcją słynących z wysokiej jakości, super lekkości i stylu rowerów elektrycznych. Głównymi ich odbiorcami są Europejczycy, a przede wszystkim kraje takie jak Niemcy i Belgia. Równocześnie ciechanowski samorząd podkreśla, że BZEN produkuje komponenty głównie na terenie Europy.

Nowy zakład produkujący rowery elektryczne powstanie przy ul. Kolonia Niechodzka w Ciechanowie i będzie w pełni neutralny dla środowiska.

„Po ponad dwóch latach spotkań, uzgodnień i dobrej współpracy możemy ogłosić świetną informacje dla Ciechanowa. Decyzję o lokalizacji tego biznesu właśnie u nas traktujemy jako docenienie potencjału rozwojowego Ciechanowa. Do tego jest to olbrzymia szansa na lokalną specjalizację w innowacyjnej branży elektromobilności. Inwestycja wpisuje się w profil naszego miasta, stawiającego na ekologię, budowę ścieżek rowerowych i zieloną energię” – powiedział Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa.

Zapotrzebowanie na rowery elektryczne rośnie. Jak dotąd BZEN produkował je w małej manufakturze. Teraz w związku ze wzrostem popytu, zdecydował się na rozbudowę. Belgijskiej firmie zależało jednak na lokalności i europejskiej produkcji.

„Do tej pory nasze ultralekkie pojazdy elektryczne produkowaliśmy wyłącznie w małej manufakturze. Świetnie przyjęły się na wymagających rynkach, gdzie rower jest bardzo popularnym środkiem lokomocji. Teraz zdecydowanie zwiększamy wolumen produkcji. Chcieliśmy, by nowa fabryka była zlokalizowana w Europie, a nie np. w Chinach. Nie pędzimy ślepo za zyskiem, skrupulatnie szukaliśmy miejsca, które będzie odpowiednie i spójne z założeniami naszej firmy. Wybraliśmy Ciechanów. Mam nadzieję, że przyłożymy swoją cegiełkę do rozwoju tego pięknego miasta” – wyjaśnił Pierre Detry, założyciel i prezes BZEN.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1