reklama
reklama
reklama
© BOI philippines
Przemysł elektroniczny |

Filipiny: plan budowy pierwszego zakładu produkcji wafli

Filipińska Rada Inwestycji (BOI) nawiązała "strategiczną współpracę" z rządem Stanów Zjednoczonych, dzięki której Filipiny po raz pierwszy zajmą się produkcją wafli.

Urzędnicy z obu krajów spotkali się w zeszłym tygodniu w celu zbadania współpracy i dotacji. W wydanym później oświadczeniu BOI potwierdziło, że stworzy pierwszy w kraju zakład produkcji wafli na skalę laboratoryjną. Obecnie filipiński przemysł półprzewodników koncentruje się wyłącznie na montażu, testowaniu i pakowaniu półprzewodników.

BOI twierdzi, że planowane laboratorium produkcji płytek półprzewodnikowych przeszkoli 128 000 inżynierów i techników związanych z półprzewodnikami do 2028 r. oraz pomoże krajowym firmom w prototypowaniu i wytwarzaniu projektów chipów lokalnie.

Inicjatywa ta jest kolejnym elementem wysiłków USA na rzecz zabezpieczenia międzynarodowych łańcuchów dostaw półprzewodników. Administracja Bidena udostępniła 500 mln USD przyjaznym zagranicznym dostawcom w ramach ustawy CHIPS and Science Act. Filipiny to jeden z wybranych krajów, obok Panamy, Meksyku, Wietnamu i Kostaryki.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2