reklama
reklama
reklama
reklama
© TSMC
Biznes |

Indie zmodernizują państwową fabrykę

Dziewięć firm, w tym Tata i Texas Instruments, ubiega się o rządowy kontrakt o wartości 1 mld USD na modernizację fabryki chipów 180 nm w Indiach.

Na początku ubiegłego tygodnia indyjski rząd ogłosił, że przeznaczy około 1 mld USD na remont 48-letniego Laboratorium Półprzewodników (SCL) w Mohali. Wcześniej zakład ten produkował chipy w technologii 180 nanometrów dla sektora obronnego.

Według doniesień, Tata, TI i izraelska firma Tower Semiconductor są jednymi z dziewięciu oferentów ubiegających się o ten rządowy kontrakt. 

Zakład ten został założony w 1976 roku jako Semiconductor Complex Limited w celu produkcji chipów o rozmiarze węzła 180 nm, który obecnie ma bardzo ograniczone zastosowania. Uważa się, że rząd chce, aby oferenci przekonwertowali obiekt do produkcji węzłów 65 nm i 40 nm. Wciąż jednak będzie on obsługiwał sektor obronny i kosmiczny.

Fundusz o wartości 1 mld USD jest częścią rządowego pakietu zachęt do produkcji półprzewodników o wartości 10 mld USD, który ma na celu zbudowanie krajowego ekosystemu produkcji chipów półprzewodnikowych. Indie chcą bowiem rywalizować na tym polu z Tajwanem, Koreą, USA i wschodzącymi krajami Azji Południowo-Wschodniej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2