reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

279 mln zł na zabezpieczenie granicy Polski

Elektrotim podpisał w środę, 31 stycznia, ze Skarbem Państwa – Komendantem Głównym Straży Granicznej umowę na „Budowę zabezpieczenia granicy państwowej z Białorusią na odcinku rzeki Bug w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej”. Kontrakt opiewa na 279,210 mln zł brutto.

Polska spółka podała w raporcie bieżącym, że zgodnie z umową zbuduje zabezpieczenie na granicy państwa polskiego z Białorusią, na ok. 172 kilometrowym odcinku rzeki Bug. Umowę ze Skarbem Państwa podpisała jako lider konsorcjum, w skład którego weszła również firma Ostoya-DataSystem Sp. z o.o. 

Realizacja prac na zlecenie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej będzie polegała na zaprojektowaniu i wybudowaniu zespołu współdziałających urządzeń elektronicznych wraz z oprogramowaniem i elementami pomocniczymi w ramach bariery elektronicznej o długości ok. 172 km na rzece Bug. Prace będą realizowane w formule "zaprojektuj i wybuduj".

Wartość umowy wyniosła 279,210 mln zł brutto. Prace mają potrwać 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. Okres gwarancji i rękojmi, jak podaje Elektrotim, wyniesie 109 miesięcy. 

Nie będzie to pierwsza realizacja tego typu w portfolio Elektrotimu. Wrocławska spółka w latach 2019–2021 zrealizowała na zlecenie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu umowę, której przedmiotem była rozbudowa systemów ochrony technicznej granicy zewnętrznej Unii Europejskiej w zakresie urządzeń nadzoru na odcinku o długości około 32 km. Niedługo później, bowiem w latach 2022–2024 Elektrotim podjął się – na zlecenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej – wykonania bariery elektronicznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na granicy polsko-białoruskiej o długości ok. 202 km.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1