reklama
reklama
reklama
© Saab
Biznes |

Szwedzi zamawiają mobilny system obrony powietrznej krótkiego zasięgu

Szwedzki koncern, Saab, otrzymał zamówienie na system mobilnej obrony powietrznej krótkiego zasięgu (MSHORAD) od Szwedzkiej Administracji Materiałów Obronnych (FMV). Wartość zamówienia opiewa na około 300 mln koron szwedzkich, czyli ok. 116,12 mln zł.

Umowa zawarta pomiędzy Saabem a FMV będzie obowiązywała w latach 2024-2026. Zamówienie zostało zaksięgowane już w czwartym kwartale 2023 roku. 

FMV i Szwedzkie Siły Zbrojne wykorzystają nabyte rozwiązanie w dwóch konfiguracjach, obie zintegrowane z pojazdem opancerzonym BvS10, w celu dalszego określenia przyszłych wymagań Szwecji w zakresie mobilnej obrony powietrznej, wyjaśnia Saab.

"Jesteśmy dumni, że nasz szwedzki klient zdecydował się wykorzystać w tym celu mobilne rozwiązanie obrony powietrznej krótkiego zasięgu firmy Saab. Nasze zaawansowane rozwiązanie jest prawdziwie mobilne, co zapewnia kluczową ochronę sił na polu bitwy" – mówi Görgen Johansson, szef działu Dynamics w Saabie. 

MSHORAD firmy Saab to zintegrowane z pojazdem rozwiązanie, które może szybko i skutecznie identyfikować, zwalczać i neutralizować zagrożenia powietrzne, w tym bezzałogowe statki powietrzne i śmigłowce opancerzone. System składa się z mobilnej jednostki radarowej, opartej na radarze Giraffe 1X i mobilnej jednostki strzelniczej, opartej na RBS 70 NG, wszystkie połączone z naziemnym rozwiązaniem dowodzenia i kontroli obrony powietrznej Saab, GBAD C2.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1