reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EDAG
Biznes |

EDAG widzi możliwość rozwoju w nowych branżach

EDAG Group, dostawca usług rozwojowych dla globalnego przemysłu motoryzacyjnego i twórca technologii dla rozwiązań przemysłowych, coraz bardziej koncentruje się na sektorach spoza branży motoryzacyjnej. Tłem tego jest rosnący potencjał wzrostu, na przykład w branży półprzewodników i chemicznej.

W ciągu ostatnich 20 lat przemysł motoryzacyjny przeistoczył się w wysoce zautomatyzowany i ustandaryzowany proces produkcyjny. Inne branże mogą w znacznym stopniu skorzystać z doświadczeń zdobytych w tym sektorze, czytamy w komunikacie prasowym. Dotyczy to na przykład branży półprzewodników.

Od czasu pandemii koronawirusa popyt na chipy i ich produkcję ogromnie wzrósł, napędzany rozwojem produktów technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Postępująca elektryfikacja i cyfryzacja wszystkich dziedzin życia zapewnia wzrost branży półprzewodników w perspektywie długoterminowej, dlatego też nowe zakłady produkujące półprzewodniki powstają niemal na całym świecie.

"Grupa EDAG korzysta z tych zmian na rynku. Udział branży półprzewodników w obrotach naszej spółki zależnej Production Solutions wynosi obecnie 20%, a tendencja jest rosnąca. Nasze doświadczenie z branży motoryzacyjnej okazało się tu niezwykle pomocne" – mówi Dirk Keller, dyrektor zarządzający EDAG Production Solutions, odpowiedzialny za strategiczne ukierunkowanie i dalszy rozwój przemysłowych rozwiązań produkcyjnych.

Oprócz branży półprzewodników, rosnącym segmentem sprzedaży jest również technologia medyczna. W obu branżach obowiązują bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa i czystości, a clean roomy mają ogromne znaczenie zarówno dla produkcji, jak i budowy technologii instalacji. 

"Jako dostawca usług inżynieryjnych nie jesteśmy producentem OEM ani producentem instalacji, który koncentruje się głównie na sprzedaży swoich produktów. Jako niezależna firma możemy szukać najlepszych i najbardziej wydajnych rozwiązań na rynku, aby optymalnie spełnić wymagania klientów" – podkreśla Dirk Keller.

Grupa EDAG działa w Polsce od 1990 roku. Dziś dysponuje nad Wisłą czterema oddziałami, w których zatrudnia ponad 230 inżynierów. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1