reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© samsung
Przemysł elektroniczny |

Samsung inwestuje w Japonii

Miasto Jokohama poinformowało, że Samsung Electronics zainwestuje tam około 40 miliardów jenów (280 mln USD) w ciągu pięciu lat w ośrodek badań nad zaawansowanymi opakowaniami chipów. Premier Kishida Fumio powiedział z kolei, że południowokoreański gigant otrzyma dotacje na otwarcie zaawansowanego laboratorium chipów w Jokohamie.

Samsung ma już centrum badawczo-rozwojowe w prefekturze Kanagawa. Jednak w marcu pojawiły się głosy, jakoby to tam południowokoreańska firma miała rozważać utworzenie również zakładu pakowania. Wybór ostatecznie padł na Jokohamę. 

Warto podkreślić, że stosunki Japonii z Koreą Południową pozostawały bardzo napięte. Ostatnio jednak doszło do ich złagodzenia, również za sprawą Stanów Zjednoczonych, które zachęcają sojuszników do współpracy w celu przeciwdziałania rosnącej przewadze technologicznej Chin.

Równocześnie Japonia stara się zachęcać zagranicznych producentów do otwierania fabryk w Kraju Kwitnącej Wiśni. Postrzega bowiem półprzewodniki jako kluczowe dla bezpieczeństwa gospodarczego i chce wzmocnić krajowy łańcuch dostaw.

W związku z tym japońskie ministerstwo przemysłu zapowiedziało, że pokryje nawet połowę kosztów laboratorium, wynoszących 40 miliardów jenów, czyli około 280 milionów dolarów.

„Japoński zakład pozwoli Samsungowi wzmocnić swoją pozycję lidera w dziedzinie chipów i współpracować z firmami zajmującymi się opakowaniami z siedzibą w Jokohamie” – powiedział szef działu chipów Samsunga Kyung Kye-hyun w ogłoszeniu miasta.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2