reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Schaffler rozpoczyna projekt badawczo-rozwojowy

Schaeffler, wiodący dostawca elektrycznych układów napędowych, ogłosił rozpoczęcie dużego projektu badawczo-rozwojowego o wartości 5,2 mld HUF w swoim zakładzie w Szombathely, położonym na zachodzie Węgier, nieopodal austriackiej granicy. Inwestycja przyniesie 94 miejsca pracy.

Grupę Schaeffer nazywa się jednym z pionierów szeregu wynalazków w dziedzinie mobilności od ponad 70 lat, który stał się wiodącym dostawcą elektrycznych układów napędowych dla przemysłu motoryzacyjnego. 

Schaeffer zajmuje drugie miejsce wśród najbardziej innowacyjnych firm w Niemczech – posiada 20 ośrodków badawczo-rozwojowych i 76 zakładów na całym świecie, dzięki czemu jest jedną z największych firm rodzinnych.

Na Węgrzech firma obecna jest od 1996 roku, kiedy to założono tam spółkę zależną – Schaeffler Savaria Kft. Warto dodać, że w 2019 r. grupa rozpoczęła tam budowę oddzielnego zakładu e-mobilności. W ramach nowo ogłoszonej inwestycji obiekt będzie dodatkowo prowadził główne działania badawczo-rozwojowe, zostaną tam również utworzone 94 powiązane miejsca pracy.

Zakres działań obejmie rozwój części i podsystemów nowej generacji dla hybrydowych i elektrycznych pojazdów osobowych i ciężarowych.

HIPA podkreśla, że Schaeffler ma bliskie relacje z węgierskimi instytucjami szkolnictwa wyższego, takimi jak Uniwersytet Szent István, Uniwersytet Pannon i ELTE, które zobowiązały się do pomocy w znalezieniu odpowiednich talentów do tego przedsięwzięcia.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1