reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ZF
Przemysł elektroniczny |

ZF wyprodukowało 3 mln silników elektrycznych

Firma ZF poinformowała, że wyprodukowała ponad trzy miliony silników elektrycznych, które są wykorzystywane na całym świecie w pojazdach elektrycznych. Zakres działalności firmy obejmuje elektryfikację pojazdów, od samochodów osobowych z napędem wyłącznie elektrycznym i hybryd typu plug-in po napędy elektryczne do pojazdów użytkowych.

Globalny popyt na napędy elektryczne do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych szybko rośnie – podobnie jak dane produkcyjne ZF.

"W ciągu zaledwie 18 miesięcy firma ZF podwoiła produkcję silników elektrycznych z niespełna półtora miliona do trzech milionów" – mówi Roland Hintringer, szef linii produktów silników elektrycznych w ZF, w komunikacie prasowym. "Dzięki wysoce zautomatyzowanym, elastycznym i modułowym systemom jesteśmy w stanie obsługiwać naszych globalnych klientów zgodnie z ich wymaganiami".

Firma ZF ogłosiła już, że będzie rozwijać bezmagnetyczny silnik elektryczny przeznaczony do produkcji seryjnej, który w przeciwieństwie do bezmagnetycznych koncepcji dostępnych obecnie na rynku, jest kompaktowy i ma wysoką gęstość mocy i momentu obrotowego. Prototyp jest o 35% lżejszy niż obecne napędy elektryczne i zmniejsza emisję CO2 podczas produkcji i eksploatacji o 20%.

ZF produkuje silniki elektryczne w swoich zakładach w Azji i Europie; wdrażane są również linie w Ameryce Północnej. Firma podkreśla, że zdolności produkcyjne zakładów produkujących silniki elektryczne w istniejących lokalizacjach produkcyjnych są obecnie rozszerzane, aby wspierać klientów.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama