reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© asml
Biznes |

Samsung i ASML wspólnie zbudują nową fabrykę chipów

Wraz z południowokoreańskim producentem układów scalonych Samsung Electronics, holenderska firma ASML zainwestuje aż 1 bilion KRW (760 milionów USD) w budowę zakładu w Korei Południowej, który stworzy najnowocześniejszą technologię przetwarzania półprzewodników.

Wiadomość ta pojawia się w momencie, gdy prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol przebywa z czterodniową wizytą w Holandii, aby zawrzeć "sojusz półprzewodnikowy" między oboma krajami.

"Innowacje technologiczne prowadzone przez ASML stają się potężną siłą napędową czwartej rewolucji przemysłowej na całym świecie, a holenderskie firmy półprzewodnikowe, takie jak ASML i ASM, budują nowe zakłady produkcyjne, badawczo-rozwojowe i szkolą talenty w Korei" – powiedział we wtorek urząd prezydencki Korei Południowej.

Po spotkaniu podpisano kilka protokołów ustaleń dotyczących współpracy w dziedzinie półprzewodników. Koreańskie Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Energii oraz holenderskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wspólnie zajmą się niedoborem umiejętności w branży półprzewodników poprzez "Koreańsko-Holenderską Akademię Zaawansowanych Półprzewodników", która ma zostać utworzona.

ASML podpisał protokół ustaleń z Samsung Electronics w celu zainwestowania 1 bln KRW (760 mln USD) w utworzenie "Centrum badawczo-rozwojowego technologii produkcji półprzewodników nowej generacji" w Korei Południowej. W centrum tym firmy będą wspólnie opracowywać ultradokładne procesy oparte na technologii EUV nowej generacji. W momencie publikacji artykułu, żadne dalsze informacje dotyczące tego przedsięwzięcia nie zostały oficjalnie podane.

Po trzecie, SK Hynix podpisał porozumienie z ASML w celu opracowania technologii recyklingu wodoru dla EUV. Celem jest zmniejszenie zużycia energii, a tym samym kosztów dla EUV poprzez recykling gazu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2