reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saule
Biznes |

Polska spółka rewolucjonizuje fotowoltaikę

Założona w 2013 roku przez Olgę Malinkiewicz firma dokonała właśnie przełomu na rynku fotowoltaiki perowskitowej. Saule S.A. zostało bowiem pierwszą firmą na świecie, która uzyskała certyfikat TÜV Rheinland dla elastycznych perowskitowych ogniw fotowoltaicznych.

Otrzymanie tak wyjątkowego certyfikatu jest kamieniem milowym nie tylko dla Saule Technologies, ale również dla samej technologii fotowoltaicznej nowej generacji, opartej na perowskitach, która uznawana jest za przyszłość energetyki.

Columbus Energy podkreśla, że nigdy wcześniej żaden wytwórca elastycznych ogniw perowskitowych nie otrzymał tak cenionego w świecie certyfikatu TÜV Rheinland, będącego przepustką na światowy rynek fotowoltaiki.

Przed otrzymaniem certyfikatu, instytut TÜV Rheinland Solar GmbH prowadzi testy, które obejmują nie tylko sam produkt, ale również jego linię produkcyjną. Dzięki tak szczegółowej inspekty, certyfikat jest gwarantem, że dany produkt nie jest jednostkowym prototypem, ale dojrzałą ofertą rynkową o stabilnych i powtarzalnych parametrach.

„Nasza ciężka praca wreszcie zaczyna przynosić owoce” – mówi dr Olga Malinkiewicz, założycielka i CTO Saule Technologies. – „Kolejnym, naturalnym krokiem będzie certyfikowanie przez TÜV Rheinland Solar wszystkich modułów perowskitowych, które nasza firma jest w stanie wyprodukować, w tym modułów outdoorowych. Ten certyfikat dał nam olbrzymi zastrzyk pozytywnej energii i chęci, by dalej rozwijać naszą technologię."

TÜV Rheinland Solar GmbH stwierdził, że modułowi fotowoltaicznemu polskiej spółki spełnia kryteria certyfikacji IEC. Badania przeprowadzono zgodnie z normą IEC TS 63163 („Design qualification and type approval for Terrestrial photovoltaic [PV] modules for consumer products, Qualification Test Sequence – Category 1”), zaznacza Columbus, dodając, że TÜV Rheinland Solar GmbH zaświadczył również o pomyślnym audycie linii produkcyjnej modułu.

„Ogniwa perowskitowe są uważane za najważniejsze osiągnięcie w dziedzinie fotowoltaiki od czasu wynalezienia ogniw krzemowych. Różnią się od nich tym, że są bardzo lekkie, cienkie, elastyczne i zdolne do wydajnej pracy także w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, a nawet w sztucznym świetle. Polska firma Saule Technologies jest pionierem i światowym liderem fotowoltaiki perowskitowej. W 2021 roku Saule Technologies uruchomiła we Wrocławiu pierwszą na świecie linię produkcyjną ogniw perowskitowych” – pisze Columbus Energy w aktualności. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2