reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Nauka i technologie |

PGZ rozszerza kolejną współpracę

Kilka dni temu Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała list intencyjny o współpracy z Politechniką Warszawską. Teraz zdecydowała się zacieśnić współpracę również z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Podpisana 12 grudnia umowa przez PGZ oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie umożliwi realizację wspólnych projektów badawczo-rozwojowych. Jest to zarazem kontynuacja współpracy zainaugurowanej w 2017 roku. 

PGZ wskazuje w swojej aktualności na LinkedInie, że w ramach aktualnego dokumentu strony wyrażają wolę kontynuacji współpracy na rzecz rozwoju technologicznego poprzez realizację łączonych projektów badawczo-rozwojowych, m.in. w obszarach cyberbezpieczeństwa oraz druku 3D, a szczególną rolę we współpracy odgrywać będzie Multidyscyplinarne Centrum Badawcze oraz Laboratorium Technologii Addytywnych UKSW.

„Nasza organizacja zawsze kieruje się poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań, a ta współpraca stanowi ważny krok w kierunku osiągnięcia tego celu. Razem z zespołem ekspertów z UKSW będziemy dążyć do opracowania rozwiązań m.in. w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, które będą nie tylko skuteczne, ale także innowacyjne i zgodne z najnowszymi standardami” – podsumowuje Jakub Roszkowski, członek zarządu PGZ S.A.

Wspólna praca nad zaawansowanymi technologiami pomiarowymi pozwoli lepiej zrozumieć i kontrolować różne procesy, a także przyspieszy rozwój produktów, pisze PGZ. Równocześnie koncern uważa, że badania naukowe prowadzone na UKSW w obszarze pomiarów i badań za bezcenne swoich projektów.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2