reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Huawei
Biznes |

Huawei wybuduje we Francji fabrykę

W przyszłym roku chiński Huawei rozpocznie budowę fabryki sprzętu 5G we Francji. Inwestycja pochłonie 200 mln euro i na początku przyniesie 300 miejsc pracy. Produkcja ma ruszyć już w 2025 roku. Będzie to pierwsza zagraniczna fabryka Huawei.

W dobie narastających napięć geopolitycznych, wiele krajów europejskich zdecydowało się wprowadzić ograniczenia dotyczące korzystania ze sprzętu 5G firmy Huawei. I nie tylko jej. 

Pomimo niesprzyjającej wydawałoby się europejskiej polityki, Huawei zdecydowało się jednak na budowę fabryki sprzętu 5G we Francji, a dokładnie w w północno-wschodniej Alzacji – w Brumath w Bas-Rhin.

"Budowa fabryki jest w toku – ambicją jest wyprodukowanie 1 miliarda produktów rocznie, z 500 miejscami pracy w dłuższej perspektywie. Huawei rozpoczyna produkcję we Francji, aby zaopatrywać cały rynek europejski" – powiedział Minggang Zhang, Deputy General Manager w Huawei France, w rozmowie z France Inter News Radio,.

Huawei do planów budowy swojej pierwszej fabryki w Europie podeszło na poważnie już w 2020 roku. Inwestycja miała pochłonąć 200 mln euro. Pandemia COVID-19 przekreśliła jednak to przedsięwzięcie. Teraz do nich powrócono. 

Minggang Zhang stwierdził w wywiadzie dla francuskiego radia, że nowa fabryka we Francji będzie wykorzystywać zrównoważone materiały i uwzględniać wpływ na środowisko, wykorzystując energię słoneczną. Dodał też, że będzie "ultranowoczesną fabryką najnowszej technologii".

Huawei w przedsięwzięcie zainwestuje 200 milionów euro. Projekt na początku przyniesie 300 bezpośrednich miejsc pracy, a docelowo 500. Produkcja ma rozpocząć się w 2025 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1