reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Biznes |

CEO Infineonu nowym prezesem ESIA

Jochen Hanebeck, CEO Infineon Technologies, został mianowany nowym prezesem ESIA na dwuletnią kadencję podczas Walnego Zgromadzenia Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Półprzewodników (ESIA). Hanebeck zastąpi na tym stanowisku prezesa i dyrektora generalnego NXP Semiconductors, Kurta Sieversa.

Jochen Hanebeck pełnił funkcję dyrektora generalnego Infineon od kwietnia 2022 roku. Zanim został mianowany dyrektorem generalnym, był członkiem zarządu firmy jako dyrektor operacyjny od 2016 roku. Pan Hanebeck rozpoczął swoją karierę w Infineon Technologies w 1994 roku, kiedy firma była jeszcze częścią Siemensa.

"To wielki zaszczyt zostać mianowanym prezesem ESIA" – mówi Hanebeck w komunikacie prasowym. "Europejski przemysł półprzewodników poczynił ogromne postępy w ciągu ostatnich kilku lat, a ich wszechobecność w naszym codziennym życiu zwróciła na nie dużą uwagę. Chciałbym podziękować mojemu poprzednikowi Kurtowi Sieversowi za jego przywództwo w ciągu ostatnich dwóch lat, podczas których zaproponowano, wynegocjowano i przyjęto EU Chips Act. Choć jego znaczenie jest nie do przecenienia, to nie możemy spocząć na laurach. Musimy dopilnować, aby europejski przemysł półprzewodników wciąż był uznawany za kluczową branżę w Europie. Wszak postęp technologiczny jest wynikiem innowacji w naszych zakładach".

Odnosząc się do przyszłości, stwierdził, że europejski przemysł półprzewodników z zadowoleniem przyjmuje ambitne ramy stworzone przez Chips Act.

"Dzięki celowym zachętom produkcyjnym, jego pomyślne przyjęcie stwarza właściwą podstawę dla ekologicznej i cyfrowej transformacji UE. Branża zapewnia, że podaż może nadążyć za stale rosnącym globalnym popytem dzięki licznym nowym obiektom – w Crolles, Dreźnie czy Leixlip. Teraz musimy upewnić się, że nasze laboratoria i fabryki są wypełnione najbystrzejszymi umysłami i najlepszymi pomysłami. Posiadanie wystarczająco dużej puli talentów do naszej dyspozycji będzie miało kluczowe znaczenie dla zapewnienia Europie wiodącej pozycji w dziedzinie technologii teraźniejszości i przyszłości".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2