reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pgz
Nauka i technologie |

PGZ i Politechnika Warszawska zacieśniają współpracę

W piątek, 8 grudnia, Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. i Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny o współpracy dotyczącej realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowych.

„Polska Grupa Zbrojeniowa od lat współpracuje ze wszystkimi liczącymi się instytucjami akademickimi w kraju, w tym również z Politechniką Warszawską. Uczelnią, która kształci wybitnych polskich inżynierów i naukowców. Wielu jej absolwentów już dziś pracuje w spółkach wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGZ. Jesteśmy zadowoleni, że nasza dotychczasowa owocna współpraca zostanie rozszerzona o nowe obszary związane przede wszystkim z cybertechnologią i sztuczną inteligencją, które stanowią przyszłość pola walki" – mówił Jakub Roszkowski, członek zarządu PGZ S.A.

Strony nawiązały oficjalną współpracę już w 2016 roku. Jednak tegoroczny dokument jest aktualizacją tamtego porozumienia. W nowym liście intencyjnym zarówno PGZ, jak i Politechnika Warszawska wyraziły wolę kontynuacji współpracy na rzecz rozwoju technologicznego poprzez realizację łączonych projektów badawczo-rozwojowych, m.in. w obszarach technologii komunikacyjnych, sensorów, sztucznej inteligencji, lotnictwa, kosmonautyki, systemów bezzałogowych oraz techniki rakietowej.

„W Politechnice Warszawskiej funkcjonuje ponad 20 zespołów naukowych pracujących nad rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa i obronności. Ten potencjał jest doskonale widoczny podczas takich wydarzeń jak targi przemysłu obronnego MSPO, na których jesteśmy jedyną widoczną cywilną polską uczelnią. Naszym celem nie są jednak same badania, lecz ich aplikacja w technologiach partnerów. Właśnie takim wdrożeniom poświęcone były dzisiejsze warsztaty, podczas których wspólnie ze spółkami z PGZ planowaliśmy nowe przedsięwzięcia B+R” – powiedział prof. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2