reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Siemens
Biznes |

Siemens i Intel łączą siły

Siemens AG, wiodąca firma technologiczna, oraz Intel Corporation, jedna z największych na świecie firm produkujących półprzewodniki, podpisały protokół ustaleń (MoU) dotyczący współpracy w zakresie cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju produkcji mikroelektroniki. Firmy skupią się na rozwijaniu przyszłych wysiłków produkcyjnych, ewolucji operacji fabrycznych i cyberbezpieczeństwa, a także na wspieraniu odpornego globalnego ekosystemu przemysłowego.

Siemens podkreśla, że półprzewodniki mają kluczowe znaczenie dla globalnej gospodarki i obniżenia śladu węglowego we wszystkich gospodarkach poprzez umożliwienie zrównoważonych rozwiązań.

"Półprzewodniki są siłą napędową naszych nowoczesnych gospodarek. Niewiele rzeczy działa bez chipów. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą Intel, aby szybko przyspieszyć produkcję półprzewodników. Siemens wniesie do tej współpracy całe swoje najnowocześniejsze portfolio sprzętu i oprogramowania obsługującego IoT oraz sprzętu elektrycznego" – mówił Cedrik Neike, dyrektor generalny Digital Industries i członek zarządu Siemens AG, w komunikacie prasowym. "Nasze wspólne wysiłki przyczynią się do osiągnięcia globalnych celów dotyczących zrównoważonego rozwoju."

Protokół ustaleń określa kluczowe obszary współpracy w celu zbadania różnych inicjatyw, w tym optymalizacji zarządzania energią i uwzględnienia śladu węglowego w całym łańcuchu wartości. Jak zaznaczono w komunikacie prasowym, w ramach współpracy zbadane zostanie wykorzystanie "cyfrowych bliźniaków" złożonych w wysoce kapitałochłonnych zakładach produkcyjnych w celu standaryzacji rozwiązań, w których każdy procent uzyskanej wydajności ma znaczenie.

Współpraca Siemensa z Intelem będzie również obejmować minimalizację zużycia energii poprzez zaawansowane modelowanie zasobów naturalnych i śladu środowiskowego w całym łańcuchu wartości. Firmy zobowiązały się również do zbadania rozwiązań w zakresie modelowania produktów i łańcuchu dostaw, które zapewniłyby wgląd w dane i pomogłyby branży przyspieszyć postępy w zmniejszaniu jej wspólnego śladu.

"Świat potrzebuje bardziej zbalansowanego, zrównoważonego i odpornego łańcucha dostaw półprzewodników, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na chipy" – powiedział Keyvan Esfarjani, wiceprezes wykonawczy Intela i dyrektor ds. operacji globalnych. "Cieszymy się, że możemy wykorzystać zaawansowane możliwości produkcyjne Intela poprzez rozszerzenie naszej współpracy z Siemensem w celu zbadania nowych obszarów, w których możemy wykorzystać portfolio rozwiązań automatyzacji Siemensa w celu zwiększenia wydajności i zrównoważonego rozwoju infrastruktury półprzewodników, obiektów i operacji fabrycznych. Ten protokół ustaleń przyniesie korzyści regionalnym i globalnym łańcuchom wartości w przemyśle".


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1