reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PGZ
Biznes |

PGZ umacnia swoją pozycję w Europie

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. poinformowała o przystąpieniu do stowarzyszenia Aerospace, Security and Defense Industries Association of Europe z siedzibą w Brukseli, co pozwoli jej promować interesy przemysłu obronnego w dialogu z instytucjami Unii Europejskiej.

Jak podkreśla PGZ w swoich aktualnościach, stowarzyszenie ASD reprezentuje ponad 4 000 firm, aktywnie wspierając konkurencyjny rozwój sektora obronnego w Europie i na świecie. Bezpośredni członkowie ASD, czyli ponad 40 firm europejskich i stowarzyszeń krajowych, działają w 19 krajach. 

Sebastian Chwałek, prezes PGZ S.A., zasiądzie w zarządzie tego prestiżowego europejskiego stowarzyszenia jako reprezentant spółki do zarządu ASD. Polak został również zgłoszony do pełnienia funkcji dyrektora stowarzyszenia, a Jakub Roszkowski, członek zarządu PGZ S.A., do pełnienia funkcji stałego zastępcy reprezentanta spółki z prawem głosu.

„Polska Grupa Zbrojeniowa funkcjonuje w swoim obecnym kształcie zaledwie od dekady. Ale już teraz jesteśmy liczącym się partnerem i uczestnikiem łańcuchów dostaw dla wszystkich globalnych graczy z naszego sektora. Wojna na Ukrainie sprawiła, że na forum Unii Europejskiej zmienia się podejście do kwestii współpracy w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa i obronności. Przystępując do ASD nie tylko potwierdzamy coraz silniejszą pozycję polskiej zbrojeniówki na kontynencie europejskim, ale przede wszystkim otwieramy sobie nowe możliwości do dialogu z innymi podmiotami oraz zwiększamy szanse na udział w dużych wieloletnich programach realizowanych przez podmioty zrzeszone w ASD, które w swojej działalności korzystają m.in. ze środków unijnych” – komentuje Jakub Roszkowski, członek zarządu PGZ S.A.

ASD skoncentrowane jest głównie na zagadnieniach związanych z lotnictwem cywilnym, obronnością, bezpieczeństwem i przestrzenią kosmiczną, angażując się w utrzymanie i rozwój konkurencyjnego sektora. Aby osiągnąć ten strategiczny cel, ASD analizuje, formułuje i ustala stanowiska polityczne dla przemysłu w kluczowych strategicznych kwestiach sektorowych, współpracując z przemysłem i instytucjami UE w zakresie szeregu zmian rynkowych i projektów badań technologicznych – pisze PGZ, dodając że stowarzyszenie to koordynuje również europejską i międzynarodową politykę, komunikację, analizy i zapewnia wsparcie w zakresie wymagań i potrzeb swoich członków, oferując im najlepsze możliwości nawiązywania kontaktów i rozwoju w danym sektorze.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2