reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Variosystems
Przemysł elektroniczny |

Variosystems podwaja moce produkcyjne na Sri Lance

Po półtorarocznym okresie prac budowlanych, szwajcarski producent elektroniki Variosystems zakończył rozbudowę zakładu na Sri Lance, podwajając tym samym swoje moce produkcyjne.

Variosystems ma teraz dostęp do 30 000 metrów kwadratowych do wysokonakładowej produkcji wysokiej jakości elektroniki i wiązek kablowych, a podwajając swoje moce produkcyjne na Sri Lance, firma wyznacza kurs do dalszej, globalnej ekspansji. 

24 listopada 2023 r., półtora roku po rozpoczęciu budowy, partner w zakresie usług elektronicznych otworzył nowy budynek w Badalgama. Największa lokalizacja grupy, oprócz wysokonakładowej produkcji elektroniki i wiązek kablowych, zapewnia przestrzeń dla sprzedaży, zakupów, logistyki, inżynierii testowej i usług zarządzania jakością.

"Lokalizacja na Sri Lance jest centralnym elementem naszej wizji. Chcemy wspierać międzynarodowych klientów za pomocą lokalnych łańcuchów dostaw, konkurencyjnych cen i globalnych standardów jakości - zgodnie z naszym mottem "współtworzenia wiodących innowatorów". Dzięki ekspansji wzmacniamy naszą obecność na rosnącym rynku azjatyckim i nasz globalny łańcuch dostaw elektroniki" – mówi Stephan Sonderegger, CEO Variosystems, w komunikacie prasowym.

Szwajcarska firma działa na Sri Lance od 1998 roku, a lokalizacja w Badalgama w północnej części Kolombo została otwarta w 2013 roku. Obecnie zatrudnionych jest tam ponad 1 300 pracowników. Ekspansja natomiast umożliwi utworzenie około 600 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych trzech lat.

"Rozbudowa zakładów produkcyjnych na Sri Lance była logicznym krokiem w rozwoju VARIOexperience dla naszych klientów. W ten sposób możemy nadal zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na najwyższej klasy usługi produkcji elektroniki w regionie w przyszłości" – mówi dyrektor operacyjny Stefan Walther.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1