reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© KAZAKH INVEST
Przemysł elektroniczny |

Niemiecka firma inwestuje w Kazachstanie

W październiku Evertiq pisał o tym, że Mercedes rozważa inwestycję w Kazachstanie. Teraz okazuje się, że zdecydowała się na to inna niemiecka firma – WIKA, czyli gracz w dziedzinie pomiarów ciśnienia i temperatury o ugruntowanej, globalnej pozycji.

Inwestycja o wartości 1 miliona euro w położonym tuż przy Morzu Kaspijskim mieście Atyurau została już zakończona, a oficjalne otwarcie zakładu już się odbyło. 

Nowy zakład produkcyjny firmy WIKA będzie dostarczać produkty do krajów Azji Środkowej i regionu Kaukazu. Inwestycja przebiegła bardzo sprawnie, bowiem zespół projektowy zaprojektował, zainstalował i uruchomił linie produkcyjne w ciągu zaledwie sześciu miesięcy.

Zakład w Atyrau będzie produkował manometry, separatory membranowe i elektroniczne urządzenia do pomiaru temperatury. Wszystkie produkty będą testowane i weryfikowane w wysoce precyzyjnym laboratorium kalibracyjnym zgodnie z najwyższymi standardami. Należy podkreślić, że głównymi segmentami zastosowania produktów będą przemysł naftowy i gazowy, energetyczny, chemiczny, petrochemiczny i wydobywczy w regionie.

"To nowe przedsięwzięcie w Atyrau jest czymś więcej niż tylko rozszerzeniem naszej globalnej obecności. Jego głównym celem jest zaspokojenie rosnącego popytu w krajach Azji Środkowej, takich jak Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan, Tadżykistan, Mongolia i Azerbejdżan. Lokalizacja fabryki rozszerzy również nasze możliwości eksportowe, jeszcze bardziej wzmacniając nasze zaangażowanie we współpracę z lokalnymi dostawcami i producentami. To z kolei zwiększy lokalną produkcję i znacznie obniży koszty logistyki. Nasze przedsiębiorstwo ustanowi standard lokalnej produkcji przyrządów pomiarowych" – zauważa Andreas Keiger, wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży w regionie EMEAI w WIKA.

Enver Shulgin, starszy wiceprezes ds. regionu WNP w WIKA, zauważył, że kazachski oddział firmy będzie współpracować z Uniwersytetem Nafty i Gazu w Atyrau, co pomoże zintegrować wiedzę teoretyczną z edukacją praktyczną. Dzięki temu przedsięwzięciu studenci będą mogli poznać rzeczywiste procesy produkcyjne i najlepsze praktyki w dziedzinie metrologii, a także zapoznać się z warunkami pracy w międzynarodowej firmie.

"Uruchamiając dziś produkcję w Atyrau, WIKA robi pierwszy krok, mając już jednak dalsze plany rozwoju i ekspansji produkcji w Kazachstanie w nadchodzących latach" – podkreślił Enver Shulgin, starszy wiceprezes ds. regionu WNP w WIKA. 

WIKA została założona w 1946 roku w Klingenberg am Main. Obecnie zatrudnia 11 200 pracowników w ponad 40 spółkach zależnych na całym świecie. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2