reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ASML
Biznes |

Od kwietnia ASML będzie miało nowego CEO

ASML informuje, że współprezesi firmy, Peter Wennink i Martin van den Brink, przejdą na emeryturę w kwietniu 2024 r., wraz z końcem ich kontraktów. Do przejęcia sterów jest gotowy Christophe Fouquet.

ASML zamierza powołać Christophe'a Fouqueta, obecnie dyrektora biznesowego ASML, na kolejnego prezesa i dyrektora generalnego firmy.

"Dzięki Christophe'owi wyłoniliśmy bardzo doświadczonego lidera z głębokim zrozumieniem technologii ASML i ekosystemu branży półprzewodników – zdobytym na różnych stanowiskach w ASML i innych firmach – oraz odpowiednimi cechami przywódczymi i dopasowaniem kulturowym" – mówi Nils Andersen, przewodniczący rady nadzorczej, w komunikacie prasowym.

ASML w mniejszym lub większym stopniu dominuje na globalnym rynku systemów litograficznych, sprzętu, którego cena sięga setek milionów euro i który jest wykorzystywany przez producentów półprzewodników, takich jak TSMC, Samsung i Intel.

"Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się pozyskać tak silnego następcę, który pokieruje ASML od kwietnia przyszłego roku. Christophe jest związany z ASML od 15 lat, koncentrując się głównie na technologii, produktach i klientach ASML. Swoją karierę w ASML rozpoczął w DUV, następnie kierował dwiema szybko rozwijającymi się liniami biznesowymi ASML--  biznesem aplikacji i EUV - a ostatnio wszystkimi biznesami ASML" – mówi obecny prezes i dyrektor generalny ASML Peter Wennink.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama