reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© siemens mobility
Biznes |

Siemens Mobility w Brunszwiku ma już 150 lat

Zakład Siemens Mobility w Brunszwiku jest największym i najstarszym na świecie ośrodkiem zajmującym się rozwojem i produkcją technologii sygnalizacji i automatyki kolejowej. W tym roku mija 150 lat od jego powstania - od tamtej pory innowacje z Brunszwiku niezmiennie kształtują branżę.

Siemens Mobility chętnie opisuje swoje początki. Firma podkreśla, że fabryka brunszwicka została założona przez tamtejszego biznesmena Maxa Jüdela i inżyniera mechanika Heinricha Büssinga w 1873 roku. W kolejnych dekadach zakład był sukcesywnie przejmowany przez Siemensa. 

Już w ciągu pierwszych 20 lat firma miała na koncie 90 zarejestrowanych patentów oraz zakończoną sukcesem budowę ponad 1 000 nastawnic kontrolujących ponad 12 000 zwrotnic i sygnalizatorów. Za rozwojem kolei w XIX wieku szedł zatem  ciągły rozwój technologii sygnalizacyjnej. 

Przełomowym wynalazkiem zarówno dla zakładu w Brunszwiku, jak i samej kolei było wynalezienie przez firmę Siemens przekaźnika K50, co nastąpiło w latach 50 XX wieku. Był to pierwszy krok ku automatyzacji ruchu kolejowego, jeszcze przed erą komputerów. 

Siemens Mobility uważa, że kolejnym kamieniem milowym był wdrożenie technologii DS3 - rozwiązania cyfrowego, stanowiącego podstawę sterowania systemem zależnościowym z chmury (IoT), czego firma dokonała wspólnie z Kolejami Austriackimi w 2018 r. 

„W ciągu ostatnich 150 lat nasz zakład w Brunszwiku był ośrodkiem analitycznym dla transportu kolejowego wczoraj, dziś i jutro. Siemens Mobility stworzył unikalne portfolio produktów, zainwestował znaczne środki w tę lokalizację, zbudował wysoko wykwalifikowany zespół i stworzył optymalne warunki produkcyjne. Jesteśmy gotowi i chętni do odegrania ważnej roli w kształtowaniu mobilności jutra” – mówi Andre Rodenbeck, dyrektor generalny pionu Rail Infrastructure w Siemens Mobility GmbH, w komunikacie prasowym.

Obecnie w brunszwickim zakładzie Siemens Mobility zatrudnia ok. 4 000 wysoko wykwalifikowanych pracowników z 46 krajów, w tym około 1 100 osób zajmuje się produkcją i montażem, około 900 badaniami i rozwojem, a 1 500 globalnym zarządzaniem projektami. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1