reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Jaltek SG Automotive
Przemysł elektroniczny |

Jaltek i SG Automotive strategicznymi partnerami

Brytyjski producent elektroniki kontraktowej Jaltek Systems połączył siły ze słoweńskim dostawcą EMS SG Automotive. Obie firmy podpisały umowę o współpracy w celu zaspokajania popytu na rynkach europejskim i brytyjskim.

Jaltek, z siedzibą w Bedfordshire w Wielkiej Brytanii, działa w zakładzie posiadającym certyfikaty AS9100 i ISO 13485. Firma koncentruje się na produktach o niskim i średnim wolumenie oraz wysokiej mieszance dla różnych gałęzi przemysłu. Jej usługi obejmują projektowanie koncepcyjne, układ PCBA, szybką realizację NPI, produkcję i testowanie PCBA oraz montaż produktu końcowego.

"Cieszę się, że znaleźliśmy najwyższej klasy profesjonalnego partnera w Unii Europejskiej, który doskonale wpisuje się w nasze cele i zrównoważony rozwój w różnych sektorach. Dzięki bogatemu doświadczeniu SG Automotive możemy teraz obsługiwać klientów poszukujących certyfikatu IATF 16949 i znakomitych osiągnięć w tym sektorze" – mówi Steve Pittom, dyrektor generalny Jaltek, w komunikacie prasowym.

SG Automotive działa w zakładzie o powierzchni 3000 metrów kwadratowych, wyposażonym w cztery linie SMT i jedną linię THT, zlokalizowanym w miejscowości Slovenske Konjice położonej w północno-wschodniej Słowenii. Firma znana jest przede wszystkim z tego, że koncentruje się na przemyśle motoryzacyjnym, mając ponad 20-letnie doświadczenie w rozwoju i produkcji samochodowych świateł LED, wiązek przewodów i innych komponentów elektronicznych zaprojektowanych specjalnie dla przemysłu motoryzacyjnego. Teraz jednak firma dywersyfikuje swoją działalność.

"Nasi nowi koledzy z Wielkiej Brytanii zaskoczyli nas swoim imponującym portfolio klientów i produktów. Wyróżniają się w wielu różnych branżach, w tym medycznej, obronnej i lotniczej, bezpieczeństwa wewnętrznego i czystej energii" – mówi Klaus Schuster, CEO SG Automotive, w komunikacie prasowym.

Schuster mówi dalej, że SG Automotive ma obecnie zespół 100 pracowników generujących roczny obrót w wysokości około 20 milionów euro. 

"Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszego celu, jakim jest 30 milionów euro do 2025 roku. Oznacza to, że SG Automotive ma wystarczające możliwości, aby obsługiwać zarówno klientów z branży motoryzacyjnej, jak i spoza niej".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 01 2024 09:18 V22.3.47-1