reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kyocera Fineceramics Europe GmbH
Biznes |

Kyocera inwestuje miliony w podwojenie produkcji w Niemczech

Kyocera Fineceramics Europe, spółka zależna Kyocera Europe GmbH, chce zostać liderem rynku w Europie, a jednocześnie dąży do zielonej transformacji w swoich dwóch zakładach produkcyjnych w Niemczech - zlokalizowanych w Mannheim i Selb.

Kyocera Fineceramics Europe GmbH planuje zainwestować około 34 milionów euro w swoje dwa niemieckie zakłady w Mannheim (Badenia-Wirtembergia) i Selb (Bawaria) w bieżącym roku finansowym 2023/24. Firma jest dostawcą zaawansowanej ceramiki do szeregu zastosowań przemysłowych, od motoryzacji, przez energetykę i technologię medyczną, po produkcję półprzewodników.

"Wyzwania związane z transformacją przemysłową w Niemczech są ogromne. Zwłaszcza w branży energochłonnej, takiej jak nasza. Dlatego łączenie aspektów komercyjnych z kwestiami ekologicznymi jest dla nas szczególnie ważne. Właśnie temu mają służyć te inwestycje" – wyjaśnia w komunikacie prasowym dr Carsten Rußner, prezes Kyocera Fineceramics Europe GmbH.

Popyt na produkty firmy jest wysoki, a portfele zamówień wyglądają solidnie, dlatego Kyocera chce kontynuować swój rozwój. W tym celu opracowano jasną strategię na rzecz dalszego wzrostu.

"Grupa Kyocera nie koncentruje się na krótkoterminowych efektach wartości dla akcjonariuszy. Dla nas liczy się perspektywa długoterminowa: chcemy stać się numerem jeden na europejskim rynku ceramiki technicznej" – mówi dalej dr Carsten Rußner.

Kyocera Fineceramics zatrudniła ponad 200 nowych pracowników od czasu przejęcia i połączenia dwóch poprzednich firm, producenta ceramiki nietlenkowej H. C. Starck Ceramics GmbH w Selb i firmy ceramicznej Friatec GmbH w Mannheim. 

"Po tym jak w marcu tego roku położyliśmy fundamenty pod nowe centrum administracyjno-logistyczne w Mannheim, w ciągu najbliższych kilku miesięcy zamierzamy w ukierunkowany sposób rozbudować nasze zakłady produkcyjne. W Selb również przekształcimy istniejące budynki i zbudujemy nowe na niedawno zakupionym gruncie" – wyjaśnia Armin Kayser, wiceprezes Kyocera Fineceramics Europe GmbH. 

Nowe zakłady produkcyjne powstaną również w istniejących budynkach w Mannheim, a zasilanie zostanie oparte na nowych zasadach. Obejmuje to moduły fotowoltaiczne do generowania energii elektrycznej oraz wykorzystanie ciepła odpadowego z pieców do spiekania do ogrzewania i chłodzenia całego zakładu.

"Doświadczenie obu zakładów – ogólnie ceramika przemysłowa w Mannheim, a w szczególności materiały ceramiczne do produkcji półprzewodników w Selb - zostanie zachowane. Mannheim jest również główną siedzibą sprzedaży Kyocera Fineceramics w Europie, która sprzedaje japońskie produkty obok tych wytwarzanych w niemieckich zakładach. Jednocześnie Kyocera chce również umożliwić swoim zakładom ściślejszą współpracę" – kontynuuje Armin Kayser.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama