reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HSW SA
Biznes |

Kolejna polsko-amerykańska współpraca rozwojowa

Grupa kapitałowa RENK i jej spółka zależna RENK America podpisały z należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej Hutą Stalowa Wola S.A. list intencyjny w sprawie dwustronnej współpracy w zakresie gąsienicowych wozów bojowych, pisze HSW w aktualnościach.

Nawiązana przez spółki strategiczna współpraca ma na celu dostarczane mobilnych rozwiązań dla produktów Huty Stalowa Wola. Jako zakres tej przedmiotowej współpracy wskazano dostarczenie niezawodnej i sprawdzonej w boju technologii oraz zespołów napędowych do wyrobów spod znaku HSW oraz umieszczenie przyszłej produkcji i badań produkcji w Polsce, w HSW S.A. lub wybranych jej oddziałach.

„W stale rozwijającym się świecie nie można przecenić znaczenia niezawodnej, najnowocześniejszej technologii w pojazdach bojowych. Jako liderzy technologii w swoich dziedzinach, HSW i Grupa RENK łączą siły, aby stworzyć odpowiednią synergię, która zagwarantuje nie tylko postęp technologiczny, ale także zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa i dobrobytu naszego narodu i jego obrońców” – powiedziała Susanne Wiegand, Dyrektor Generalna RENK Group.

Ted Trzesniowski, Dyrektor Generalny RENK America stwierdził, że ta umowa umożliwia firmie RENK America oferowanie opłacalnego, ale przede wszystkim sprawdzonego w boju rozwiązania dla pojazdów produkowanych w HSW S.A. i otwarcie się na możliwości produkcyjne w Polsce. Dodał, że jest to kolejny etap współpracy zarówno obronnej, jak i przemysłowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską.

Ta umowa reguluje możliwości współpracy pomiędzy RENK i Hutą Stalowa Wola S.A. Naszym zamiarem jest produkcja oraz testy takich elementów jak zespoły napędowe, skrzynie biegów i zawieszenia do naszych pojazdów bojowych, w naszym zakładzie w Stalowej Woli. Współpraca z RENK pozwoli nam w najbliższej przyszłości zrealizować tę wizję” – podsumował Jan Szwedo, Prezes Zarządu HSW S.A.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama